Платник спрощеної системи отримав доходи як фізична особа. Як подавати декларацію?

03.03.2016 12:44

 

Новоселицька ОДПІ повідомляє, що відповідно до положень Податкового кодексу України платники єдиного податку першої та другої груп подали до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. Платники єдиного податку третьої групи подали податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Разом з тим, у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку - фізичних осіб. Відповідно, підприємець зобов’язаний задекларувати такі доходи, подавши податкову декларацію про майновий стан та доходи.

Таким чином, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Назад