ПЕРШИЙ ОФІЦІЙНИЙ ДОКУМЕНТ НЕМОВЛЯТИ МОЖНА ОТРИМАТИ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

17.10.2018 14:01
Задля створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, Міністерство юстиції України запровадило пілотний проект з отримання свідоцтв про народження дитини у пологовому будинку. На його реалізацію працівники Новоселицького районного відділу ДРАЦС здійснюють прийом необхідних документів та видачу свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологовому відділенні районної лікарні.
Нова ініціатива Міністерства дозволяє батькам без зайвого клопоту та втрати дорогоцінного
часу отримати перший офіційний документ немовляти в пологовому будинку. Перелік документів для реєстрації народження у пологовому будинку не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації безпосередньо в органах державної реєстрації актів цивільного стану. Потрібно лише надати оригінали таких документів: медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я, паспорти та свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу) батьків.
Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обидвох батьків при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими.
Народження дитини – найщасливіша подія у сім’ї, а ми подбаємо про документи!
Тетяна КУЧУК, 
начальник Новоселицького відділу реєстрації актів цивільного стану
Назад