ПЕРША СЕСІЯ РАДИ ОТГ

12.01.2018 11:13

І – перші для багатьох несподівані повороти. Учора відбулось пленарне засідання установчої сесії новообраної ради Новоселицької ОТГ. Її чекали з не меншим інтересом, ніж результатів виборів. Прогнозували, робили ставки. Реалії ще раз показали, що прогнози – річ невдячна. А політика, хай і місцевого штибу, – справа тонка і, перш за все, полягає у мистецтві вести переговори, домовлятися. Судячи з усього, робоча група з підготовки першої сесії попрацювала на совість. З усіх питань, зокрема і кадрових та складу виконкому, депутати голосували на диво злагоджено.
Втім, про все по порядку.

Пленарне засідання першої сесії ради ОТГ відкрив голова міської виборчої комісії Анатолій Головльов, який поінформував про результати перших виборів до Новоселицької ОТГ і оприлюднив постанову МВК про визнання повноважень міського голови Новоселицької ОТГ Марії Нікорич, за яку 24 грудня віддали свої голоси 2897 виборців, це близько половини тих, хто прийшов на виборчі дільниці. Марія Нікорич прийняла присягу і, дякуючи за довіру, запевнила, що працюватиме задля блага громади, сподіваючись завоювати довіру і тих, хто на цих виборах голосував за інших кандидатів на посаду голови.

Голова МВК повідомив і результати голосування за депутатський склад ради. Нагадаю, 5-відсотковий бар’єр на цих виборах пройшли вісім політичних сил. Лідирує «Самопоміч», яка провела до ради п’ятьох депутатів. По четверо своїх представників у сесійній залі мають «Батьківщина» і «Народний фронт», по троє – «Наш край», БПП і Аграрна партія України, по двоє – «Опозиційний блок» і «Свобода». Все ж залишаючись при своїй думці, що виборці радше голосували за конкретних осіб, а не за партію, скажу, що найбільше своїх представників до складу ради делегувало місто – десятеро депутатів, Маршинці матимуть в сесійній залі шістьох представників, Рокитне – чотирьох, Строїнці – трьох і Рингач, Шишківці та Слобода – по одному обранцю. У складі ради – п’ятеро жінок та 21 чоловік. Серед них – директори навчальних закладів, керівники і заступники керівників виробничих підприємств, посадові особи органів місцевого самоврядування, підприємці. Текст присяги чесно служити інтересам громади від імені колег зачитав наймолодший з депутатів – Артем Глігор, перший номер у списку від Аграрної партії України. Будемо сподіватись, що для них то не просто набір чергових фраз, а щось трохи більше.

Як і годиться, переможці таких складних перегонів приймали вітання і напутні слова. Голова РДА Євгенія Бойко, підкреслюючи виняткову важливість роботи депутатів і голови ОТГ, закликала їх до співпраці і порозуміння: «щоб ви не ділились на опозицію і коаліцію, а завжди у вас була та ситуативна більшість, яка працюватиме на користь громаді». Заступник голови районної ради Ольга Цуркан також побажала новообраним депутатам і голові, щоб їх амбіції завжди поступались здоровому глузду, щоб знаходили сили працювати на одну мету – підвищення рівня життя у кожному населеному пункті громади.

Депутатів привітав і головний лікар Центру ПМСД В’ячеслав Бежан, закликавши у Всесвітній день подяк, і не тільки, бути вдячними тим, хто поруч, і Всевишньому.

Передаючи бразди правління в сесійній залі Марії Нікорич, Анатолій Головльов висловив сподівання, що обранці народу працюватимуть задля розвитку усіх населених пунктів громади. А оскільки то був день подяк, то, в свою чергу, пані Нікорич сказала спасибі виборчій комісії – за ту роботу, яку вона чесно і добросовісно виконала.

Далі – кадрові й організаційні моменти.На посаду секретаря ради об’єднаної громади Марія Нікорич висунула кандидатуру депутата від «Народного фронту» Вадима Рошки, який у попередній каденції був секретарем міської ради. Голосування було таємним. Вадим Рошка отримав усю підтримку колег, яку лише можна було, і повторив свій рекорд трохи більше, як дворічної давнини – 27 голосів «за» (в обранні секретаря ради, окрім депутатів, бере участь і голова ради).

Такими ж одностайними депутати були і при затвердженні положення про постійні комісії ради ОТГ та формуванні їх кількісного й персонального складу. В раді працюватимуть п’ять комісій. Переможцям виборів доручили головувати в комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, її очолив Руслан Майданський з «Самопомочі», комісію з питань регламенту очолила Тетяна Агратіна («Народний фронт»). Руслан Романюк від «Батьківщини» головує в комісії з питань земельних відносин, Олексій Нікітін (Аграрна партія України) – в комісії з питань ЖКГ, Сергій Кока очолює комісію з гуманітарних питань.

Депутати ухвалили Положення про старосту та затвердили старостинські округи. Обов’язки старости в Маршинецькому старостинському окрузі №1 поклали на Георгія Нікітовича, у Рингацькому окрузі №2 – на Василя Андронюка, Рокитненському окрузі №3 – на Оксану Роман. У Слобідському старостинському окрузі №4 обов’язки старости покладено на Василя Федоряка, а у Строїнецькому №5 – на Мар’яна Кукуряка.

Ще одним своїм рішенням депутати ради громади внесли зміни до структури Новоселицької міської ради та ввели посаду ще одного заступника голови ради громади. Затвердження обидвох заступників голови ради ОТГ теж відбулось на вчорашній сесії. Марія Нікорич, скориставшись своїм правом, поставила на голосування кандидатури Сергія Арсенія, який у попередньому скликанні уже працював заступником міського голови, та Деомида Шови – першого номера у списку «Нашого краю» на цих виборах, що для багатьох стало несподіванкою: в кулуарах обговорювали різних претендентів на ймовірну посаду ще одного заступника, тому свого подиву не приховували навіть майстри дипломатії.  Обидві кандидатури знайшли підтримку в сесійній залі, переважною більшістю голосів депутати проголосували «за». Дякуючи за довіру, і Деомид Шова, і Сергій Арсеній заявили, що особливі надії покладають на співпрацю з депутатським корпусом, лише разом можна вирішити ті непрості проблеми, які стоять перед громадою та її обранцями.

І ще одна кандидатура, яку депутати одностайно підтримали з подання головуючої – керуюча справами міськвиконкому Ірина Тоцька, яка має досвід кількох скликань на цій посаді.

Ще одним своїм рішенням депутати поклали початок реорганізації Маршинецької, Рингацької, Рокитненської, Слобідської та Строїнецької сільських рад шляхом приєднання до Новоселицької міської ради.

І насамкінець свого першого пленарного дня роботи депутати утворили виконком міської ради. До його складу увійшли Марія Нікорич, Вадим Рошка, Деомид Шова, Сергій Арсеній, Ірина Тоцька, Георгій Нікітович, Василь Андронюк, Оксана Роман, Василь Федоряк, Мар’ян Кукуряк, Марина Глігор, Юрій Дорофтей, Олександр Шкуматов, Олег Мельничук, Євген Лук’ян, Геннадій Падурару, Федір Пинзар, Юрій Стаднічук та Василь Шалар.

В роботі сесії оголосили перерву до наступного тижня. Цей тайм-аут депутатам потрібен, щоб обговорити проект бюджету громади на 2018 рік і до 18 січня прийняти його. Чи вдасться і до цього питання підійти так само злагоджено? Доживемо до понеділка.

Ганна ВАКАРЧУК, фото Алли МАЗУР

Назад