ПЕРЕВІРЯЛИ ХІД «ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА» У РІДКІВЦЯХ

17.06.2020 12:20

Столичні ревізори подивовані якістю робіт на периферії. От ще б роботи профінансували… Днями представники Офісу президента, Кабміну і Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства ОДА проінспектували хід робіт на Рідківській школі, котра увійшла до переліку об’єктів президентської програми «Велике будівництво». «Столична комісія була достатньо прискіпливою, каже представник генпідрядника Світлана Скрикуляк, що і недивно – президентська програма, були приємно вражені якістю робіт, зокрема – тим, які сучасні матеріали і технології ми використовуємо в роботі. Все це добре, але. Програма президента може не бути виконана.

Незважаючи на карантин, ми пра­цюємо, – розповідає Світлана Скрику­ляк. – У корпусі №1 (всього в школі – три корпуси) проводимо шпаклювальні роботи, встановлюємо вентиляційну систему. На 95 відсотків проведений благоустрій.

Однак, як зазначають у керівництві генпідрядної компанії, програма пре­зидента – на межі зриву. Причина – до неможливості банальна: на цьому етапі відсутнє фінансування.

– Через бюджетну бюрократію шко­ла у Рідківцях може не відчинити свої двері у визначений термін, – продовжує пані Скрикуляк. Нині, коли погода доз­воляє на повну потужність проводити будівельні роботи, фінансування робіт з боку держави відсутнє, а це – 21 міль­йон гривень. Не знаходить коштів Київ – і депутати ради Магальської ОТГ вирі­шили поки що не виділяти співфінансу­вання (а це понад 2 мільйони гривень), доки не надійдуть кошти з держбюдже­ту. А Іван Семенюк і Микола Гавка теж не можуть безкінечно вкладати свої кошти в будівництво, тим паче в умовах пандемії, коли треба думати про існу­вання колективів у майбутньому.

Зволікання із фінансуванням, пев­на річ, тягне за собою затягування ро­біт на об’єкті. Обладнання для системи вентиляції, до прикладу, виготовляти­муть три місяці, а проплатити за нього потрібно вже сьогодні, кажуть у генпід­рядника. Втім, за словами пані Скрику­ляк, найголовніше нині – підвести зов­нішній газопровід до котельні: «чекаємо сприяння від Магальської ОТГ, яка є власником землі».

Школа, в якій нині навчаються рід­ківські школярі, м‘яко кажучи, не відповідає санітар­ним нормам. Тому і староста Рідківців, і директорка шко­ли, вчителі, учнів­сько-батьківський колектив роблять усе можливе, щоб прискорити бу­дівництво. Наразі пишуть в усі мож­ливі інстанції – від Чернівців до Києва, щоб прискорити фі­нансування. Споді­ваємось, достука­ються.

Назад