ПЕРЕДАТИ НЕ МОЖНА ПРИЙНЯТИ

19.01.2018 10:53

Де в цьому реченні буде покладена кома і головне – коли, поки що не відомо. Втім, за законом до завершення нинішнього року комунальне майно і власність, що належить територіальній громаді району, має бути передане у власність Новоселицької ОТГ – те, що перебуває на території ОТГ, звичайно.

Наприкінці минулого тижня голова районної ради Дмитро Вакарюк за участі голови райдержадміністрації Євгенії Бойко провів нараду з головою ОТГ Марією Нікорич, начальниками окремих управлінь та відділів РДА, керівниками комунальних установ районної ради, зокрема культури, спорту, аптеки №26. З утворенням об’єднаних громад можливості районного бюджету звужуються. Наскільки пам’ятаю, коштів на спорт і культуру й за кращих часів не завжди вистачало, що й казати при нинішній скруті?!

На потреби культури і спорту з районного бюджету кошти були виділені лише на перший квартал. Що далі? Розмова йшла до прийняття бюджету Новоселицької ОТГ, тож про конкретні цифри і терміни не йшлося. Разом з тим учасники наради зійшлися на тому, що треба  відпрацювати ефективний механізм безоплатної передачі об’єктів комунальної власності та майна з спільної власності територіальних громад у власність Новоселицької ОТГ в особі Новоселицької міської ради. Якби йшлося лише про майно – пів біди. Йдеться про долю установ, колективів, тому детально обговорили питання подальшого фінансування районного будинку культури та РФОК «Колос».

Домовились також залишити до кінця 2018 року в оперативному управлінні відділу освіти нежитлові приміщення дитячої юнацько-спортивної школи та методкабінету. А начальнику відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту РДА Світлані Михайловій доручили підготувати відповідного листа на адресу Міністерства культури України про отримання погодження на реорганізацію центральної бібліотечної системи шляхом виділення з її структури та передачі Новоселицькій об’єднаній територіальній громаді філій бібліотек сіл Маршинці, Строїнці, Слобода, Рокитне, Рингач та Шишківці.

Тепер, коли бюджет Новоселицької ОТГ прийнято, учасники наради знову зустрінуться в цьому ж складі. Розмова обіцяє бути предметнішою.

Анна ЛЕОНТІЄВА,

фото Алли МАЗУР

Назад