ОСТАННІЙ МІЛЬЙОН з районної казни планують розподілити на черговій сесії районної ради

14.09.2018 13:42
Її засідання призначено на 20 вересня, а за тиждень до цього, згідно з регламентом, депутати працювали в профільних комісіях, де попередньо обговорили, як сесійні, так і планові питання.
Найболючіше, звичайно, – питання коштів. В порядку денному сесії – і звіт про виконання районного бюджету за перших півроку, і внесення змін до головного кошторису. Перевиконання районного бюджету за січень-червень немає, тому коштів до розподілу – нуль. А щоб задовольнити лише потребу на заробітну плату бюджетникам до кінця року, потрібно не менше 8 мільйонів гривень. Єдиною надією залишався резервний фонд, у якому – трохи більше одного мільйона. Члени бюджетної комісії (головував Василь Сухораб) погодились з пропозицією керівників влади в районі Євгенії Бойко та Дмитра Вакарюка: залишити у резервному фонді 107 тисяч гривень, а мільйон направити на заробітну плату бюджетникам. Це для нас, простих смертних, мільйон – дуже серйозна цифра. Насправді її можна поділити буквально за якихось півгодини. Звичайно, задовольнити цілком не змогли нікого, але депутати спробували вділити «всім сестрам по сережці» – первинній медицині, спорту, культурі. Понад 100 тисяч гривень спрямують на відшкодування втрат, завданих пожежами в двох домогосподарствах – у Форосному і Тарасівцях. 
Крім того, як поінформувала в.о.начальника управління фінансів РДА Вероніка Романюк, окремі сільські ради спрямовують кошти на: придбання електрокардіографа для амбулаторії та дитячого майданчика (Котелеве), постільної білизни, подушок, електроплити і м’ясорубки для дошкільного підрозділу (Зелений Гай) та утримання соціальної сфери (Мамалига). На диво засідання бюджетної комісії пройшло спокійно, без суперечок. Втім, якщо ділити нічого… Чого не скажеш про інші комісії – з питань промисловості і АПК (Алчіп Рошка), охорони здоров’я (Ігор Дубей), регламенту і законності (Валерій Пріску), освіти, культури, молоді та спорту (Світлана Гавка). І на комісіях, і на засіданні президії, яке провів Дмитро Вакарюк, депутати задавали запитання, на які відповіді сьогодні не знайдеш. І не має значення конкретне воно, як от: «де знайти 100 тисяч гривень, щоб профінансувати державну (!) програму боротьби з цукровим діабетом?», «що буде зі Стальновецьким будинком для проживання самотніх людей, якщо об’єднані громади не погодяться взяти дольову участь в його утриманні?» чи філософське на кшталт: «хто дав право депутатам міської ради «перебирати людьми», одні села приймати в громаду, інші – ні?» Детальніше про це мова, мабуть, ітиме в сесійній залі менш ніж за тиждень. Втім, маю великий сумнів, що хтось зможе за ці шість днів знайти на них відповідь.
Ганна ВАКАРЧУК
Назад