Об’єднуються громади

01.05.2015 07:01


На Новоселиччині розпочала роботу робоча група з підготовки перспективного плану формування територій громад району. Очолила групу голова РДА Євгенія Бойко, перший заступник – голова районної ради Роман Криган. керуючий справами районної ради Іван Балацко – заступник керівника групи. Саме він на першому засіданні групи окреслив суть реформи, в активну фазу якої ми вступаємо.
Об’єднання громад, як очікується, має наблизити адміністративний устрій держави до європейського. Що це означає для кожного з нас, читачу? Передбачається, що населені пункти району будуть об’єднані у декілька територіальних громад – можливо, 3-4 громади. Кожна громада матиме свій адміністративний центр, де людині зможуть надати весь спектр адмінпослуг. До прикладу, балківчанину не доведеться їздити до пенсійного, податкової чи іншої установи в Новоселицю, бо така буде в адміністративному центрі, скажімо, в Мамализі. Ближче? Набагато. Так само житель Чорнівки всі адмінпослуги зможе отримати в Топорівцях чи Рідківцях. Де саме можуть бути ці центри, навколо яких сіл гуртуватимуться громади, члени робочої групи на своєму першому зібранні не визначили. Зрештою, вирішуватимуть це громади. Варіантів є декілька, тут треба врахувати чимало чинників. Наприклад, відстань від найвіддаленішого села до адмінцентру не має перевищувати 25 км, дорога до центру має бути з твердим покриттям та ін. Є й економічні чинники. 


Скажу відверто, відповідальність на кожному, хто увійшов до робочої групи, чимала. Адже це так непросто – правильно «розкроїти» район, щоб об’єднати громади. І при цьому, щоб ніхто не почувався обділеним. Тому тайм-аут взяли до 7 травня до наступного свого зібрання, а поки що економісти, фінансисти та інші фахівці обраховують усі «за» і «проти». «Районка» тим часом започатковує рубрику – «Об’єднуються громади», під якою фахівці детально роз’яснять суть такої новації в нашому житті та шляхи її реалізації.
 

Ганна ВАКАРЧУК, 
член робочої групи з підготовки 
перспективного плану формування територій 
громад району

Назад