ОБИРАЄМО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

12.01.2018 13:16

27 грудня минулого року на засіданні Кабінету Міністрів України презентували план впровадження основних реформ у системі охорони здоров’я
на 2018-ий рік та ухвалили ключові документи для запуску змін у наданні первинної медичної допомоги.
В квітні розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря».
Обрати свого лікаря та підписати Декларацію можна буде з 1 квітня 2018 року.
Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, який заклад або лікар має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта.
Кожен сімейний лікар може обслуговувати не більше 2000 пацієнтів. У випадку переїзду або незадоволення якістю медичних послуг пацієнт зможе укласти договір з іншим лікарем, але не частіше ніж один раз на рік. Послуги сімейних лікарів будуть безкоштовними.  У підписаній пацієнтом угоді буде вказано перелік послуг і ліків, які можна буде отримати безкоштовно, а вибирати лікарню можна буде без врахування місця проживання чи реєстрації. Спеціалізовану допомогу можна буде отримати тільки після призначення сімейного лікаря. Якщо пацієнт звернеться до профільного лікаря самостійно, то він повинен самостійно заплатити за послугу.
Отже,  обрати свого сімейного лікаря важливо для кожного українця. З цього випуску ми розпочинаємо знайомити читачів з сімейними лікарями, які працюють у  лікувально-профілактичних закладах нашого району.
КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району»
 Амбулаторія загальної практики сімейної медицини м. Новоселиця

Назад