Новоселицькі працедавці перерахували до казни майже 10 мільйонів єдиного соціального внеску

15.03.2016 18:45

 

 

Упродовж січня-лютого 2016 року працедавці Новоселиччини спрямували до державних цільових фондів 9841,8 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

Сума надходжень єдиного соціального внеску у січні-лютому 2016 року порівняно з аналогічним періодом минулого року знизилася на 41,3%, або на 6914,8 тисяч гривень. Скорочення зборів внеску пояснюється зниженням бази оподаткування, при цьому індикаторні показники бюджету на зазначений період з ЄСВ виконано на 108,2%.

Новоселицька ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внес​ку на загальнообов'язкове державне соціальне страху​вання» (далі — Закон № 2464), які спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:

– зменшено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу до 22%;

– скасовано утримання страхового  внеску із заробітної плати  найманих працівників.

Це суттєве зниження податкового  навантаження на фонд оплати праці, а вивільнені кошти можуть бути спрямовані на підвищення заробітних плат. Оновлена система нарахування і сплати ЄСВ покликана стимулювати працедавців до підвищення рівня офіційної оплати праці та легалізації доходів найманих працівників.

«Та, на жаль, не усі працедавці своєчасно розраховуються із бюджетом. З початку року за порушення термінів сплати було застосовано 164 штрафні санкціі на суму 43,5 тис. грн.», - розповів начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Вячеслав Гортопан.

Вячеслав Вікторович пояснив, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону №2464).

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня із розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина десята вищезазначеної статті). Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Галина Жук,  

головний державний інспектор з питань організації роботи

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області 

Назад