НОВОСЕЛИЦЬКІ МЕДИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ БАТЬКІВ ЩЕПИТИ ДІТЕЙ ПРОТИ КОРУ

10.10.2017 13:16

Вакцинація, запевняють вони, залишається найнадійнішим засобом проти цієї хвороби. Вакцина є в достатній кількості
В Новоселицькому районі, як повідомляють санепідеміологи, випадків захворювання на кір не зареєстровано. Однак у Чернівецькій області від нього потерпають жителі Вижницького, Глибоцького, Сторожинецького, Хотинського, Путильського районів, міста Чернівці.

Питання номер один
Зважаючи на це, питанням номер один знову постає щеплення. Воно життєво важливо для кожної дитини. Жодного способу припинення спалаху кору, крім вакцинації, не існує.
Охоплення щепленням проти кору в Новоселицькому  районі складає 68% за 9 місяців 2017 року. Наразі вакцини для профілактики кору є в достатній кількості. Сімейні лікарі відокремлених структурних підрозділів КУ «ЦПМСД Новоселицького району» проводять додаткові заходи з імунізації серед дитячого населення Новоселицького району віком від 12 місяців до 8 років 11 місяців 29 днів.
Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована, відповідно до календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до лікаря загальної практики-сімейного лікаря за місцем проживання.
 Кір належить до найпоширеніших інфекційних хвороб, на нього в довакцинальний період хворіла практично кожна людина. Багаторічний досвід планової імунізації  дитячого населення проти кору триває вже понад 50 років. За цей час вона обумовила зниження показників захворюваності в десятки разів.

Якщо звернутись до історії
В Україні, як і в багатьох країнах світу, наприкінці 60-х років розпочали проведення масової, а потім планової вакцинопрофілактики кору. Для цього застосовували живу корову вакцину. Порівняно з середньорічними показниками 15-річного довакцинального періоду захворюваність на кір вже у 1970 роки знизилась у 25 разів.  
Згідно з календарем щеплень, з 1986р.була регламентована вакцинація ЖКВ у 12 місяців, а з 1987р. ревакцинація у 6 років.

Дев’ятеро з десяти хворіють
9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.
Передача інфекції: вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус ще за 4 дні до і за 4 дні після появи у неї висипу.
Симптоми: першою ознакою кору, зазвичай, є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з’являється висип, спочатку, як правило, на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з’являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Ускладнення
Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п‘яти років. Зокрема, може спричинити ускладнення – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт),  пневмонію,  діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті.
        Захворювання на кір під час вагітності також може мати серйозні наслідки для здоров’я жінок – від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Профілактика
Спеціального лікування від кору немає. Найкращий захист – вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК).  Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини.
Відмовляючись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини!
Альона Рошка,
заступник головного лікаря з охорони дитинства та материнства КУ «ЦПМСД Новоселицького району»                                  

Назад