Новоселицькі депутати вирішили пропонувати… селам приєднатись до Новоселицької громади

02.07.2015 22:03

Коли цей номер був готовий до друку,  інформацію з сесійної зали міськради нам передав Андрій РОМАНЦОВ:

– Відбулося позачергове пленарне засідання ХХХХVІ сесії Новоселицької міської ради VІ скликання з єдиним питанням порядку денного: “Про пропозиції щодо створення Новоселицької об’єднаної територіальної громади”. Участь в роботі сесії взяли голова районної ради Роман Криган та сільські голови сіл Рокитне та Рингач, а також члени виконкому міської ради, керівники комунальних підприємств.

Незважаючи на те, що питання розглядали лише одне — обговорення тривало понад дві години. Юрист міськвиконкому Вадим Рошка поінформував про юридичні аспекти законодавства щодо добровільного об’єднання громад, міський голова детально (наскільки це можливо) розповіла про нюанси і методику формування спроможних громад, пропозиції районної робочої групи, обласної ради та вироблені апаратом міської ради. Відповіла на запитання щодо особливостей формування бюджету, податкової бази, державного фінансування, створення керівних та контролюючих органів місцевих громад, роботи систем освіти, охорони здоров’я, правопорядку тощо. Підтримку ідеї створення громад висловив голова районної ради Роман Криган, від імені сільських громад бачення ситуації змалював сільський голова Рингача Василь Андронюк. Марія Нікорич наголосила, що об’єднаною громадою у кількості 19 населених пунктів, більшість з яких не є самодостатніми, дуже складно управляти, вона буде неспроможна в повному обсязі реалізувати свої повноваження. Але депутати висловились за те, що відмовляти не можна нікому, хто бажає, та все ж для початку запропонуваи приєднатися громадам найближчих до міста сіл.

Неодноразово наголошувалось, що прийняте рішення є лише пропозицією, яка повинна пройти складну і тривалу процедуру подальшого обговорення і затвердження як в громаді, так і в центральних органах влади.

Назад