НОВОСЕЛИЦЬКА МІСЬКРАДА ПРОСИТИМЕ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕРШИХ ВИБОРІВ

31.08.2017 19:25

НОВОСЕЛИЦЬКА МІСЬКРАДА ПРОСИТИМЕ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕРШИХ ВИБОРІВ

Тим часом тіньові «кадровики» роздають портфелі

Новоселицька міська рада звернеться до голови ОДА з проханням клопотати перед ЦВК про призначення перших виборів в Новоселицькій об’єднаній громаді. Минулої середи стало відомо про те, що Олександр Фищук своїм розпорядженням затвердив висновок на відповідність Конституції та законам України схвалених проектів рішень Новоселицької міської ради та інших сільських рад Новоселицького району щодо добровільного об’єднання територіальних громад.  У висновку, зокрема, йдеться: «проекти рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад міста Новоселиця Новоселицької міської ради, сіл Маршинці Маршинецької сільської ради, Рокитне Рокитненської сільської ради, Рингач, Шишківці Рингацької сільської ради, Слобода, Ревківці Слобідської сільської ради, Строїнці Строїнецької Новоселицького району Чернівецької області в цілому відповідають нормам Конституції та законам України».

На момент підготовки цього номеру газети до друку сесії Новоселицької міської, Маршинецької, Строїнецької та Слобідської сільських рад ухвалили рішення «Про добровільне об’єднання громад». Щойно подібні рішення ухвалять у Рингачі і Рокитному, міський голова Марія Нікорич  відвезе пакет документів і клопотання про призначення перших виборів у громаді до ОДА (яка, в свою чергу, має клопотати про вибори перед ЦВК).

На сесії міської ради виникли і деякі запитання. Пов’язані вони з таким пунктом висновку: «Разом з тим, вважаємо за необхідне зауважити, що об’єднання територіальних громад міста Новоселиця Новоселицької міської ради, сіл Маршинці Маршинецької сільської ради, Рокитне Рокитненської сільської ради, Рингач, Шишківці Рингацької сільської ради, Слобода, Ревківці Слобідської сільської ради, Строїнці Строїнецької Новоселицького району Чернівецької області в Новоселицьку міську об’єднану територіальну громаду частково відповідає межам, визначеним Перспективним планом формування територій громад Чернівецької області (далі – Перспективний план), затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 №1345-р. У разі невідповідності Перспективному плану, об’єднані територіальні громади не можуть скористатися правом формувати свій бюджет відповідно до Бюджетного кодексу України на плановий бюджетний період з урахуванням особливостей, визначених частиною четвертою статті 67 цього Кодексу.

Тобто, такі громади не наділяються повноваженнями та ресурсами, як міста обласного значення, не переходять на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та не отримують державної фінансової підтримки».

Чи потрібно створювати в такому разі громаду, якщо не буде переходу на прямі міжбюджетні відносини з Києвом? – запитували депутати. Потрібно, бо є плани, а є життя. Плани мона корегувати.  Вирішили клопотати перед колегами з облради про внесення змін до перспективного плану. Доки приймали таке рішення, на сайті облради розмістили проект рішення, за яким пропонують зміни до перспективного плану – і в межах Новоселицької громади, і Магальської.

Тож, скоріш за все, вибори до громади будуть. Смію припустити, що нас очікують смутні часи, сповнені бруду, інтриг і пліток. Вибори ще не оголошені, а портфелі вже роздані. Припущення – просто космос. Такий собі провінційний політичний фентезі. Є вже  «зами», «зами замів», «керівник відділу освіти», «начальники» інших служб – і все по декілька комплектів, в залежності від того, хто буде головою. Приміщення роздані, називають навіть «дати переїздів».  Як мало за цим усім реального вболівання за тим, що насправді буде завтра. Втім, чому дивуватися? Новоселиця… Початок великих перемін.

 

Анна ЛЕОНТІЄВА

 

 

Назад