НОВОСЕЛИЧЧИНА УВІЙШЛА ДО ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ

11.01.2020 11:39

Як, власне, і інші райони області. На Буковині, як ми повідомляли раніше, планували утворити три госпітальні округи, за тією моделлю Новоселиччину відносили до округу з центром у Хотині. Однак, враховуючи зміни, внесені Постановою Кабміну від 27.11.2019 р. №1074, госпітальний округ вважається створеним і функціонує в межах області. Відтак, у Чернівецькій області – один госпітальний округ.
Госпітальний округ Чернівецької області сформований, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 р. №1074 «Деякі питання створення госпітальних округів». Тепер при ньому утворюють Госпітальну раду, повідомляє https://www.medcv.gov.ua/.
Згідно з цією Постановою, госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги населенню такої території.
Госпітальний округ створюється з метою організації мережі закладів охорони здоров’я на певній території й не є окремим організаційно-правовим рівнем організації виконавчої влади, окремою юридичною особою чи суб’єктом господарювання.
У межах кожного госпітального округу передбачено створення Госпітальної ради.
Госпітальна рада утворюється головою облдержадміністрації як консультативно-дорадчий орган при облдержадміністрації для розроблення пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я та організації надання медичної допомоги в госпітальному окрузі.
Наразі у Чернівецькій області розпочато процес створення Госпітальної ради. Від Чернівецької обласної державної адміністрації були скеровані листи до органів місцевого самоврядування, громадських організацій та приватних медичних установ щодо делегування представників для включення до складу Госпітальної ради Чернівецької області.

 

Назад