НОВОСЕЛИЧЧАНИ НА ПРИЙОМІ У ПОСЛА

14.09.2018 17:16
10 вересня Посольство Республіки Молдова у Києві зорганізувало офіційний прийом з нагоди святкування 27-річчя незалежності Республіки Молдова. Прийом пройшов у приміщенні готелю «Fairnmont Grand Hotel Kyiv» – однієї з найбільш представницьких локацій у Києві, де проводять найпрестижніші заходи на національному і міжнародному рівні.
Відкриваючи захід, пан Болбачан подякував гостям, що знайшли час відзначити цю святкову подію. «27 серпня 1991 року ознаменувало початок нової історії у моїй країні, коли, проголосивши свою незалежність, Молдова ступила на непростий шлях побудови суверенної держави, заснованої на ідеалах свободи та повазі до міжнародного права. І я радий, що сьогодні ми можемо говорити про досягнення успіху на цьому шляху», – зазначив пан Посол.
Голова дипломатичної місії також підкреслив: «Можна з упевненістю стверджувати, що в останні роки відносини між Молдовою та Україною набувають нової якості, стають ближчими. Мені приємно зазначити, що разом з українськими партнерами нам вдається налагоджувати дружбу та партнерство між нашими країнами, посилювати взаєморозуміння та взаємопідтримку, в тому числі в контексті загальних викликів та загроз, з якими ми стикаємося», – заявив Посол.
Від українського уряду з вітальною промовою виступив віце-прем’єр міністр України, співголова українсько-молдовської комісії з торговельно-економічного співробітництва Володимир Кістіон: «Нещодавно ми також відзначили 27-му річницю незалежності, і це не єдина подібність у біографіях наших країн. Так само, як і наші друзі молдовани, ми прагнемо інтегруватись до європейського товариства, ми також розділяємо європейські та євроатлантичні цінності, ми також долаємо ті виклики і перешкоди, які є на шляху проведення реформ. Ми також відчули втрату територій. Україна завжди вважала, вважає і буде вважати Молдову надійним економічним партнером. Досить високим попитом в Молдові користується українська електроенергія, автомобільний транспорт. Я ще раз хочу підтвердити, що уряд зробив все необхідне і важливе, щоб розвивати наші взаємовідносини», – підкресли Віце-прем’єр.
Під час прийому демонструвалися фільми про Республіку Молдову як туристичного напряму, про національно-культурну спадщину Молдови, а також про виноробство та відомі винні погреби Молдови. Крім того, подавали національні страви: голубці, плацинди, молдавські вина та напої.
В заході взяли участь і представники Чернівецької області на чолі з головою міжрайонного товариства молдавської культури Буковини Юрієм Стіаднічуком. Запрошені мали можливість обговорити з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдови в Україні, з працівниками Посольства, інших дипломатичних місій, представниками діаспори та іншими офіційними людьми питання просування політичного діалогу, активізації торговельно-економічних обмінів, зміцнення культурно-гуманітарних зв’язків між Молдовою та Україною, в тому числі і Чернівецької області. 
Іон МОЛДОВАН
Назад