НЕВДОВЗІ – ЧЕРГОВИЙ ПРИЗОВ

12.09.2018 10:41
Новоселицький районний військовий комісаріат проводить у вересні 2018 року підготовчі заходи до проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу восени 2018 року, пов’язані із оповіщенням, медичним оглядом, додатковим медичним обстеженням та вивченням призовників.
Призову на строкову військову службу згідно п.1 ст.15 Закону України “Про Військовий обов’язок і військову службу” призиваються придатні для цього  за  станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до  дня  відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи,  які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Однак, згідно Указу Президента України від 15.02.2018 р. № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році”підлягають відправці у війська призовники яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Разом з цим, для призовників які не досягли 20-го віку до дня відправки у військові частини є можливість пройти строкову війсськову службу у частинах Національної Гвардії України та Державної Прикордонної служби України.
Також, згідно із рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744, залучення військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань в зоні проведення оперції об’єднаних сил в Донецькій та Луганській областях унеможливлюється.
Згідно п.п.1, п.п.2 п.8 ст.15 Закону України “Про Військовий обов’язок і військову службу” призовники, яким  надійшла  повістка   районного   військового  комісаріату  на  прибуття  до  призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в  пункт  і  у строк, зазначені в повістці. У разі  якщо  за  будь-яких  обставин  повістка  не надійшла, громадяни  призовного  віку  зобов’язані  з’явитися  до  призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.
Призовники які без поважних причин ухиляються від призову на строкову військову службу несуть відповідальність, установлену чинним законодавством.
Олексій ДИШКАНТ,
військовий комісар Новоселицького
районного військового комісаріату
підполковник
Назад