НЕ ГРИПОМ ЄДИНИ

03.02.2019 13:58

НОВОСЕЛИЧЧАНИ МАСОВО ЗАСТУДЖУЮТЬСЯ. РІВЕНЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРВІ, ЗА ДАНИМИ ФАХІВЦІВ, СТАНОМ НА ЧЕТВЕР ПЕРЕВИЩУВАВ ЕПІДПОРІГ НА 21,02%. В РАЙОНІ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ ПЕРШИЙ ВИПАДОК ЗАХВОРЮВАННЯ НА ГРИП – ЙОГО ВИЯВИЛИ У ДВОРІЧНОЇ РОКИТНЕНКИ. ГОЛОВНА ЗАПОВІДЬ, БУКВАЛЬНО МОЛЯТЬ МЕДИКИ: НЕ ЗАЙМАЙТЕСЬ САМОЛІКУВАННЯМ! ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ, ДО ПОЛІКЛІНІКИ.

Втім, не грипом єдиним. Новоселиччани не менш масово останнім часом хворіють на кір. Показник захворюваності за січень сягнув половини того, що було за цілий минулий рік. Протягом першого місяця нинішнього року в районі зареєстровано 75 (!) випадків кору, захворіло 54 дитини і 21 дорослий.

– Найбільше випадків зареєстровано у Котелевому та Черленівці, – розповідає заступник головного лікаря Центру ПМСД Альона РОШКА. – Там люди з релігійних мотивів свого часу не щепились проти кору, та й інших хвороб, тепер страждають. І не лише вони. Крім того, вогнища захворювань – у Чорнівці та Новоселицькій гімназії. Навчальні заклади там нині не працюють, але не через кір – через ГРВІ. Ми проводимо щеплення контактних осіб.

– Після давно не баченого сплеску захворювання на кір (кажуть, в Україні не було такого з п’ятдесятих років) мали б черги біля маніпуляційної бути – на щеплення. 

– Ну, щоб черги, то ні. Але люди активніше стали щепити своїх дітей, навіть деякі з, скажемо так, переконаних відмовників. 

– Навіть ті, що з релігійних мотивів? 

– Ті, на жаль, ні. 

– Виходить, Котелеве і Черленівка – в зоні ризику? 

– Виходить, що так. 

– Щепитись від кору ніколи не пізно? 

– Не пізно, але бажано зробити це до тридцяти років. Наразі ми щепимо лише «контактних» дорослих віком до 30 років і осіб груп професійного ризику – медицина, освіта, поліція, прикордонна служба. Вакцини достатньо, вона є в усіх пунктах щеплення (амбулаторіях сімейної медицини). Закуплена вона за рахунок держави, тобто для пацієнтів ця маніпуляція безкоштовна. 

– Давайте ще раз повторимо для наших читачів: ліків від кору не існує? Вакцинація – єдиний спосіб вберегтися? 

– Так, ліків справді, не існує. Необхідно вакцинуватись. 

– Але, наскільки я знаю, хворіють і вакциновані. 

– Так. 25 відсотків з тих, що захворіли на кір, свого часу були щеплені, решта – ні. Але щеплені легше переносять хворобу і вона не дає ускладнень. 

– Скажімо, доросла людина, які за ...десят, не знає, щепили її в дитинстві чи ні, медкартка не збереглась. Вона може про це якось дізнатись? 

– Так, для цього необхідно здати аналізи на напруженість імунітету. 

– Зробити це можна в Новоселиці? 

– Здати аналізи – так, а проводять їх в лабораторії в обласному центрі. У будь-якому разі звертайтесь до свого сімейного лікаря. 

– До сімейного лікаря просять звертатись і при найменших ознаках застуди. Ситуація із ГРВІ знову погіршилась?

– Погіршилась. Станом на 31 січня, за даними санепідслужби, епідпоріг на ГРВІ в районі перевищений на 21,02 відсотка. Є перший зареєстрований випадок грипу – у Рокитному захворіла дворічна дівчинка (є лабораторне підтвердження). Головне, що можу порадити вашим читачам: не займайтесь самолікуванням! За найменших ознак погіршення самопочуття звертайтесь до сімейного лікаря. 

Ганна ВАКАРЧУК

Назад