Нашу «ПОПЕЛЮШКУ» РОЗРЕКЛАМУВАЛА «УКРПОШТА»

14.04.2016 22:02

а днями цю

унікальну печеру включили до 20-ти найпривабливіших туристичних об’єктів Західної України

Торік у серії «Краса і велич України» вийшов поштовий блок «Чернівецька область», приурочений 75-річчю її створення, з оригінальними марками: «Хотинська фортеця ХІІІ-ХІХ ст. м. Хотин», «Успенський собор (1900-1908) с. Біла Криниця», що у Глибоцькому районі, «Фестиваль Маланки. м. Чернівці» і «Печера «Попелюшка» с. Подвірне» у Новоселицькому районі, написав відомий журналіст енциклопедист Юхим Гусар у своєму ФБ.

Печера була відкрита у 1977 році. Довжина її ходів становить понад 90 кілометрів. Серед гіпсових печер «Попелюшка» займає третє місце за площею і восьме – серед найбільших печер світу.

«Печера Попелюшка заслужила своє ім’я скромністю. Довгий час вхід до неї здавався непримітним, і красу печери не поспішали відкривати. Але, відкривши завісу таємничості, побачили ціле підземне царство. Множинні лабіринти, величезні печерні зали і цілі підземні озера постали у всій своїй красі, коли частина вод, що ховала Попелюшку, пішла». Цікаво, що зали та галереї покриває шар глини з відтінками червоного, білого, чорного, зеленого, блакитного. На деяких маршрутах зараз встановлені незвичайні фігури з глини. Є й статуя самої Попелюшки. Ця печера підкинула загадку геологам. В тутешніх відкладеннях знайшли мінерал бірнессіт. Зазвичай він зустрічається на дні глибоких океанських западин.

Буковинські спелеологи про приємну новину, що печера на Буковині увійшла до переліку найпривабливіших туристичних об’єктів, повідомили своїх колег, відправивши їм листи з маркою «Печера «Попелюшка».

Назад