НАПІВГОЛОДНІ ІГРИ

20.09.2018 10:09
Костичанівські матусі, татусі й бабусі, а разом з ними працівники двох дитсадків із завідувачками дружно приїхали сьогодні на прийом до голови РДА. І діток з собою привезли. Головне і єдине прохання чи, скоріше, вимога – виділити селу 485 тисяч гривень, яких не вистачає для утримання обидвох дитсадків до завершення цього року. Про те, що таких коштів у районному бюджеті немає і допомогти не можуть не лише Костичанам, але й Черленівці, Ванчиківцям, Жилівці та ін., відомо не відсьогодні: районний бюджет за перших шість місяців виконаний, але не перевиконаний і коштів до розподілу на завтрашній сесії районної ради – нуль. «Ми не сидимо, склавши руки, пишемо в усі можливі інстанції, просимо про необхідність виділення району додаткових коштів, зазначила Євгенія Бойко. Гарантую: якщо кошти отримаємо, будемо просити про скликання позачергової сесії районної ради, щоб перенеправити їх вам». При цьому запевнила, що про закриття дитсадків у Костичанах мови не може бути, тут досить висока народжуваність, село має перспективи.
Готуючись до такого повороту подій, сільська рада Костичан, в чиєму підпорядкуванні ці установи, як сказав сільський голова Володимир Лупой, запропонувала свій план: на зимові місяці об’єднати дітлахів з обидвох садків і опалювати одне приміщення. Так, дітям буде тіснувато, але іншого виходу нема, мовляв, життя змушує. При цьому сільський голова гарантує, що ніхто з працівників двох дитсадків без шматка хліба на ці три місяці не залишиться: «якщо вихователька, яка наприкінці жовтня виходить на пенсію, піде на відпочинок, всі інші будуть працевлаштовані, під скорочення потрапляє один охоронець, який вже на пенсії, для двох кухарок знайдемо роботу. Головне – протриматись зиму, а далі відновимо роботу обидвох садків». Люди у це не дуже вірять: «ви бачили таке, щоб щось закрили, а потім знову відкрили?», скаржаться на те, що далеко вести дітей: «а взимку ж буде слизько!» Хоча в якийсь момент уже, здавалось, погодились, бо ж іншого виходу на сьогодні нема, хтось із батьків навіть запропонував «а може нам самим скинутись на цю суму?», але потім почалось те, що ніяк інтересами дітей не виправдаєш, то вже суто ігри дорослих: «чому саме той садок на зиму закриють, а не інший?» (тому, що там опалюються і коридори, і вбиральні там внутрішні, і кухня відповідає стандартам, спробував пояснити сільський голова). І тут коронне запитання із зали – «а хто буде керувати об’єднаним садком?» Ну це вже точно не районна влада має вирішувати, хоча пані Бойко і закликала: не сваріться і не діліть на своїх і чужих, бо ж вам у цьому селі жити. 
Щодо фінансування, то голова райдержадміністрації декілька разів наголосила: щойно з’явиться найменша можливість, кошти Костичанам для дитсадків виділять. Втім, кожен розуміє, що ця можливість дуже і дуже примарна. На цьому і розійшлись. У вересні-жовтні в Костичанах ще працюватимуть обидві дитячі дошкільні установи. Що буде у листопаді, принаймні, на сьогодні не ясно.
 
 
Назад