На парламентській «кухні»

29.05.2017 09:27

Якщо сесії районної ради часом і дивують когось своїм спокійним перебігом, то тільки тих, хто не бачив  депутатів “у ділі”. А для цього треба побувати на парламентській “кухні” – у профільних комісіях.

Цього тижня засідали всі п’ять комісій – з питань АПК та промисловості (Алчіп Рошка), охорони здоров’я (Ігор Дубей), бюджетна (Василь Сухораб), регламенту (Валерій Пріску) та освіти (Світлана Гавка). Було спекотно, як зазвичай на кухні. Особливо – на бюджетній комісії, що і природньо: гроші. Їх, як відомо, багато ніколи не буває, тим паче цьогоріч, коли столиця переклала на “плечі” місцевих бюджетів оплату за енергоносії та частково – виплату зарплати. За словами головного фінансиста району Наталії Дячук, станом на сьогодні на заробітну плату не вистачає біля 13 мільйонів гривень. Причому не лише в освіті й культурі, але й для апарату управління окремих сільських рад. На енергоносії, за попередніми розрахунками, до кінця року не вистачить біля 3,5 мільйона гривень. Тому зароблені понад планові показники у першому півріччі кошти ділили обережно – частину коштів планують залишити про запас. Стосовно змін до бюджету, то на нинішній сесії планується виділити трохи більше півмільйона гривень відділу освіту на забезпечення функціонування першої зміни “Калинки” – у цю зміну планують оздоровити дітей пільгових категорій. Ще 100 тисяч гривень відділу освіти виділять для придбання холодильників у сільські школи, глибинних насосів та іншого обладнання довгострокового користування. Центру ПМСД виділять кошти на придбання туберкуліну. Депутати погоджуються з головним лікарем установи В’ячеславом Бежаном, що ця сума катастрофічно мала, однак обіцяють повернутись до цього питання і на наступних сесіях. Виділять кошти і прикордонникам та поліції – для забезпечення виконання їх обов’язків.

Про роботу РФОК “Колос” депутатів поінформує керівник районного фізкультурно-оздоровчого комплексу Георгій Кіріл, з яким депутати планують продовжити контракт ще на п’ять років. Про роботу комісії з питань охорони здоров’я – її голова Ігор Дубей.

Традиційно заслухають хід виконання програми розвитку дорожньої мережі, іншими словами кажучи: що робиться на наших дорогах. Цьогоріч з районного бюджету вперше буде виділено на ремонт доріг в районі 700 тисяч гривень і депутати пропонують вивчити, наскільки оперативно та ефективно вони будуть використані. Комісію створять під час пленарного засідання.

Депутати також мають “узаконити” рішення комісії з присудження премії ім. С.Сабадаша щодо цьогорічних лауреатів та делегувати представників від району до Госпітальної ради майбутнього госпітального округу.

Загалом на порядку денному – 18 питань. Пленарне засідання призначене на наступний четвер, 1 червня.

Анна ЛЕОНТІЄВА,

фото Алли МАЗУР

\

Назад