НА ДОВЖОЦЬКОМУ КЛАДОВИЩІ БУДЕ ЧИЙСЬ ГОРОД?

08.02.2020 12:12

ДОВЖОЦЬКІ ЗЕМЛІ, ВІДВЕДЕНІ ДЛЯ ПОХОВАННЯ ПОМЕРЛИХ, ЧИНОВНИКИ З ОБЛДЕРЖГЕОКАДАСТРУ ВІДДАЛИ, ЯКЩО ВІРИТИ ДАНИМ З ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ, ДВОМ БУКОВИНЦЯМ ДЛЯ «ВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА». ДИВНА ЯКАСЬ У ПРАЦІВНИКІВ ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ ТЯГА ДО ЗЕМЕЛЬ, ВІДВЕДЕНИХ ПІД КЛАДОВИЩА. ЩЕ НЕ ВЩУХ СКАНДАЛ З РІДКІВЦЯМИ, ЯК ДО РЕДАКЦІЇ ЗВЕРНУЛИСЬ ЖИТЕЛІ ДОВЖКА. НАПРИКІНЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ СІЛЬЧАНИ ВИЯВИЛИ, ЩО ДІЛЯНКУ У ТРИ ГЕКТАРИ, ЯКУ ПРИ РОЗПАЮВАННІ ЗЕМЕЛЬ КОЛИШНЬОЇ «ДРУЖБИ НАРОДІВ» ВІДВЕЛИ ПІД КЛАДОВИЩЕ, В ОБЛАСТІ ПОДІЛИЛИ НА ДВІ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ОДНА – МАЙЖЕ ДВА ГЕКТАРИ, ІНША – БІЛЯ ГЕКТАРА І ЇМ УЖЕ ПРИСВОЇЛИ КАДАСТРОВІ НОМЕРИ. ЦІЛЬОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ЦИХ ДІЛЯНОК – «ДЛЯ ВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА».

– Ніхто сільську раду до відома не ставив, – каже в.о. сільського голови Вікторія КУФЛИК. – Ніхто «позицій» у нас не затребував і не узгоджував з нами. Що земля вже не «кладовищенська», а буде для ведення селянського господарства двох чернівчан, довідались, коли почали готувати річні звіти і відкрили публічну кадастрову карту. Вірите – мову відняло. У нас забрали кладовище! Ми звернулись до облуправління Держгеокадастру з проханням скасувати накази про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Як розповідають сільчани, землю під кладовище вони рішенням зборів пайовиків виділили ще за часів кучмівських реформ. Місце обрали неподалік від київської траси, поблизу автобусної зупинки. Місце гарне і зручне для під’їзду. Цим, мабуть, і привабливе, аж ніяк не сакральністю.

Для повноти картини ще така деталь. Нині існуюче кладовище у Довжку, як розповідають тамтешні, дуже часто підтоплює. До того ж воно заповнене – смертність у селі значно перевищує народжуваність. Якщо вірити розповідям, ховати померлих почали на сусідньому з кладовищем городі, мовляв, так заповіли ті, що там жили: «після того, як нас не стане, можете ховати там померлих, бо ніде більше». Усе тут догори дригом: на городі ховають спочилих, а на майбутньому кладовищі планують «вести селянське господарство». В голові, принаймні моїй, не вкладається.

У Довжку все ще сподіваються, що після того, як таємне стало явним, в облдержгеокадастрі скасують ці два накази від 14 серпня 2019 року. А оскільки надії мало, потихеньку готуються до перекриття київської траси.

Леонтіна СТЕПАНЧУК

Назад