МОЛДОВСЬКІ ПАРЛАМЕНТАРІ ЗАПЕВНИЛИ СВОЇХ УКРАЇНСЬКИХ КОЛЕГ ПРО ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

02.12.2018 15:09

28 листопада відбувся плідний робочий візит депутатської групи Верховної Ради України до Молдови. Учасники групи з міжпарламентських зв’язків зустрілися із спікером Парламенту Молдови Андріаном Канду та віце-спікерами парламенту Молдови Валерієм Гілецьким і Володимиром Вітюком. Очільники парламенту Молдови запевнили про підтримку України з боку Молдови у зв’язку з останніми агресивними діями Російської Федерації у Керченській протоці. Ми мали змогу обговорити низку актуальних питань стосовно двосторонніх відносин, зокрема, питання функціонування українсько-молдовського кордону в режимі воєнного стану, що діє в прикордонних Одеській та Вінницькій областях.

Для розв’язання актуальних питань європейської інтеграції, які у багатьох моментах є спільними для України та Молдови, я запропонував провести у майбутньому спільну робочу зустріч у Чернівцях депутатів обидвох парламентів, які опікуються питаннями євроінтеграції.

Екологічна проблематика, пов’язана з перспективою будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС, особливо цікавила наших молдовських колег. Напрацювання спільних взаємовигідних рішень щодо розв’язання потенційних екологічних проблем, які може спричинити будівництво Верхньодністровського каскаду ГЕС, стоятиме на контролі парламентерів обидвох держав.

Також в рамках візиту ми змогли зустрітися з Прем’єр-міністром Республіки Молдова Павлом Філіпом. Хочу подякувати Прем’єр-міністрові Молдови за висловлену підтримку Україні у зв’язку з агресивними діями Російської Федерації у Чорному та Азовському морях.

З представниками Уряду Молдови ми обговорили питання реалізації спільних проектів двостороннього співробітництва задля розвитку наших держав. Передусім, були обговорені актуальні питання транскордонної співпраці та реалізації проектів у рамках Дунайської стратегії, операційних програм за підтримки ЄС «Румунія-Молдова 2014-2020» та «Румунія-Україна 2014-2020».

Дякую керівнику групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Молдова Верховної Ради України Павлу Унгуряну за організацію плідної робочої поїздки.

Григорій ТІМІШ

народний депутат України

Назад