Модель ООН. Україна. Кривий Ріг – 2018

04.04.2018 13:41
Команда Новоселицької ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів у склад якої увійшли Глігор Еліна (10 клас), Кіріл Олена (9-А клас), Одажиу Владислав (9-А клас), Меглей Максим (9-А клас) та керівник делегації Вакарчук Вікторія Ігорівна – заступник директора з виховної роботи, взяли участь у XVIІІ регіональній конференції старшокласників «Модель ООН. Україна. Кривий Ріг - 2018», яка відбувалася 27, 28, 29 березня 2018 року в Криворізькій загальноосвітній школі № 68. Тема конференції: «Екологічні проблеми сталого розвитку людства».
Гостинно нас зустріло найдовше місто Європи – Кривий Ріг, організатори конференції допомогли поселитися в гуртожитку.
Всього на захід завітало 27 делегацій з усієї України. Ми зустрілися із вже знайомою командою Полтавської області з міста Горішні Плавні, а також познайомилися з командами Каховки, Миколаєва, Сум, Києва, Кривого Рогу та іншими. Команда нашої області вперше була учасником цієї конференції та єдиним представником Західної України.
У вестибюлі на ІІ поверсі Криворізької ЗОШ №68 зранку функціонувала виставка композицій, які представляли команди, що брали участь у конференції. Метою виставки було розповісти про те, що не варто забивати шафи старими непотрібними речами, а краще дати їм друге життя.
Учні з цікавістю та відповідальністю взяли на себе роль посла в ООН, відчули складності формування міжнародної політики з перших рук. Після урочистого відкриття, на якому представник делегації від школи виголошував вступну промову на двох мовах (українська та англійська), делегати взялись до роботи. Працювали в чотирьох комітетах: Комітет економічних та фінансових питань: «Міжнародне співробітництво у вирішенні проблеми зміни клімату» (Глігор Еліна). Комісія з охорони здоров’я: «Сталий розвиток і екологічна освіта населення» (Меглей Максим). Комісія з охорони навколишнього середовища: «Пошук шляхів екологізації економіки та вторинного використання ресурсів» (Одажиу Владислав). Рада з прав людини: «Якість навколишнього середовища і права людини»(Кіріл Олена). Наші делегати представляли позиції Республіки Молдова, досліджували політику цієї країни і висували пропозиції іншим членам ООН.
Крім роботи в комітетах, учні мали змогу побувати на урочистому прийомі в Генерального Секретаря та на балу чотирьох стихій. Учні Новоселицької ЗОШ №3 представляли стихію вогню. Після проголошення усіх політичних заяв, делегати подавали свої пропозиції в резолюцію, яка в подальшому була відправлена до Верховної Ради України та в представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні.
Як все добре колись має закінчення, так і закінчилася конференція старшокласників. На урочистому закритті всі учасники отримали сертифікати.
Учасники команди Новоселицької ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів знайшли нових друзів та цікавих знайомих. Враження та спогади надзвичайно приємні. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю зі школами Східної та Центральної України. Дякуємо Криворізькій ЗОШ №68 за запрошення та хорошу організацію XVIІІ регіональної конференції старшокласників «Модель ООН. Україна. Кривий Ріг - 2018».
Ми раді, що мали можливість бути учасниками цього заходу та перейняти досвід їх роботи, адже тема екологічної безпеки та сталого розвитку є і буде актуальна у всі часи.
Бережімо екологію та примножуймо багатства природи!

 

Назад