«МЕРСЕДЕСИ» БРУДУ НЕ БОЯТЬСЯ

27.07.2018 12:09
Перервані жнива, розмита дорога і прутська хвиля у 3,5 метра. Це, звичайно, не відмітка у вісім і більше метрів, як було рівно десять років тому, коли в ювілей хрещення Русі – України майже половину району затопило. Але і триметрова хвиля змусила перехвилюватися – як жителів понадпрутської Новоселиці та сіл, так і екстрені служби. Цього разу обійшлося. Найвища з прогнозованих хвиль великої води, спричиненої рясними дощами, пройшла Герцаївський міст у ніч з середи на четвер. І не завдала шкоди Новоселиці та найближчим до неї понадпрутським селам, запевняє начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій РДА Віктор Каптар. Коли ми готували цей номер до друку, вода в районі Герцаївського мосту сягага 2,5 (під часу піку, вночі, було 3,5 метра).  Висота некритична, річка з берегів не виходить. Тим не менш по Герцаївському мосту обмежено рух для вантажівок.
Черленівці підтоплення не загрожує, але, якщо дощитиме й далі, вона (а заодно Щербинці-Форосне-Жилівка) можуть бути відрізані від райцентру. Уже в середу частина легковиків їхала на Новоселицю через Ванчиківці. Відрізок автодороги між Котелевим і Черленівкою геть розмило. Це фото зроблено в першій половині дня у середу, потім водії зробили колію, відновивши односторонній рух. Відрізок автодороги між Котелевим і Черленівкою – давно проблемний. «Куди я лише не звертався, розповідає Черленівський сільський голова Олександр РОТАР – від районних інстанцій до Адміністрації Президента, а віз, вірніше «БМВ», «Ауді» і «Жигулі» досі в болоті. Рейсову маршрутку довелось трактором з багнюки тягнути. Хто захоче на ці села їздити?» Як повідомила начальник управління економіки РДА Людмила Істратий, на ремонт цієї ділянки дороги виділено субвенцію з держбюджету. Тендер на ремонтні роботи, який оголосила Служба автомобільних доріг області (то її «парафія»), виграла чернівецька фірма «Технобудсервіс», нині її працівники ремонтують відрізок дороги Слобода-Бояни, вони ж ремонтуватимуть і ділянку Берестя-Форосне. Сподіваюсь, таки дійде черга і до черленівського напрямку.
Хто найбільше потерпає від рясних дощів, то це жниварі. Як не пригадати селянську мудрість: «дощ іде не тоді, коли просять, а тоді, коли косять...» З 16 липня по учора лише два дні з неба не лилось.  За цей час  випало 34 міліметри опадів, повідомляють в управлінні АПР, майже половина місячної норми.  Станом на учора в районі ранні зернові зібрано на 74  відсотках площі, інформує начальник управління АПР Анатолій АНДРІЦЬКИЙ. Озимої пшениці залишилось зібрати 400 гектарів, 300 з яких зосереджено в одному господарстві – агрофірмі «БАСА», там так і не починали збирання озимої пшениці. Жодне господарство не приступило до збирання ярого ячменю, якого у нас по району 800 гектарів, він був пізно посіяний, а потім пішли дощі. Пшениця почала осипатись, проростати на корінні. Чекають, щоб розпогодилось і в ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ БУКОВИНА», де до збирання є 1318 гектарів ярого ріпака, котрий теж був посіяний пізніше, ніж треба було. Тож чекаємо погоди.
 
Ганна ВАКАРЧУК
Назад