Легалізація заробітної плати – гарант подолання бідності

15.03.2016 18:47

 

Виплата заробітної плати у «конвертах» та робота без оформлення трудових відносин — це поширений спосіб ухилення від сплати податків. Для держави це — недоотримання податків та платежів, а для працівника — в подальшому низький рівень пенсії та соціальних гарантій. У такій ситуації винні як роботодавець, так і працівник, який погоджується отримувати «сіру» заробітну плату. Тому саме громадяни повинні ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

Відповідально до цього питання мусять поставитися також самі роботодавці: не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законодавства України і підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

У Новоселицькій ОДПІ на постійній основі організована робота щодо виявлення фактів виплат фізичним особам не облікованих та прихованих доходів, а також щодо контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями та підприємцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО та єдиного соціального внеску до бюджету.

Так, протягом січня-лютого 2016р. встановлено 2 факти виплати заробітної з порушенням діючого податкового законодавства, додатково донараховано до бюджету 3,1 тис.грн. ПДФО та ЄСВ.

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права. Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу при  призначенні (перерахунку) пенсії.

Нагадуємо громадянам, які продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, економлячи 15% на податку на доходи фізичних осіб Ви втрачаєте набагато більше – це і страховий стаж, і єдиний внесок на загольнообов’язкове державне соціальне страхування, і відсутність будь-яких прав у разі конфлікту з роботодавцем.  

Галина Жук,  

головний державний інспектор з питань організації роботи

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області 

Назад