КОТЕЛЕВЕ ПРОСИТЬСЯ ДО НОВОСЕЛИЦЬКОЇ ОТГ. ЩО ЦЕ ДАЄ ОБИДВОМ ГРОМАДАМ?

13.04.2018 11:30

Депутати Котелівської сільської ради ухвалили рішення проситись до Новоселицької ОТГ. Якщо депутати ради Новоселицької ОТГ будуть згодні, якщо буде дотримана процедура, то це буде перший випадок в нашому районі приєднання населеного пункту до вже діючої громади. Ми попросили нашого експерта юрисконсульта Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування кандидата юридичних наук Вікторію ЧЕБАН прокоментувати рішення котелівських депутатів. Редакцію цікавить: а) що приєднання на цьому етапі дає Котелевому? б) чи потрібно це Новоселицькій ОТГ? що вона від цього має?

Вікторія ЧЕБАН:

– Якщо Котелеве прийме рішення проситись до Новоселицької ОТГ, далі слово – за депутатами ради ОТГ. Потім – висновок облдержадміністрації і рішення сесій (Котелівської сільської ради та Новоселицької міської) про приєднання Котелевого до Новоселицької ОТГ. Як на мене, висновок ОДА має бути позитивним, громада в такій конфігурації цілком має право на існування. Стосовно того, хто що від такого приєднання отримає:

а) Котелеве отримує можливість приєднатися до громади, яка вже визнана спроможною. Тим більше, що і Перспективним планом село віднесене до цієї громади. Крім того, це відповідальне рішення, яке має в подальшому забезпечити розвиток цієї громади. З іншого боку, Котелеве до кінця року житиме зі свого бюджету, оскільки не передбачено можливості отримання податків, наприклад, ПДФО в разі приєднання – аж до наступного бюджетного року. Також не матиме село своїх депутатів у раді ОТГ – до чергових виборів, буде тільки в.о. старости, який стає членом виконкому.

б) Новоселицька ОТГ. Вона отримує можливість розширити свої межі для розвитку, одержати більшу інфраструктурну субвенцію (щоправда, вже наступного року), збільшення площі громади. А також виконає вимоги Закону про добровільне об’єднання та Перспективний план формування громад.

А тим часом рішення котелівських депутатів очікують і в сусідній Малинівці, де минулого вівторка люди заявили про своє бажання приєднатись до Новоселицької ОТГ. «10 квітня відбулись громадські слухання в селі Малинівка Новоселицького району з приводу формування об’єднаної територіальної громади, – повідомив на своїй ФБ-сторінці Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування. – Запрошені до участі в слуханнях були і представники Чернівецького ЦРМС – Тарас Прокоп, радник з питань децентралізації, та Роман Романко, радник з питань просторового планування та управління ресурсами. Тарас надав інформацію про алгоритм формування ОТГ і ситуацію загалом по Україні й області в цій сфері. Роман, відповідно, зосередився на тих можливостях, котрі громади додатково отримують в разі об’єднання.

Після обговорення жителі більшістю присутніх висловили бажання приєднатися до вже існуючої Новоселицької громади. Однак поки спільна межа з цією громадою в Малинівки відсутня. Тому лише в разі аналогічного бажання в селах Котелеве або Динівці можна буде вести мову про приєднання до Новоселицької ОТГ».

Як відомо, очікують рішення котелівчан і у Ванчиківцях та Костичанах. Тут люди схильні, якщо не буде громади в долині Прута з центром у Ванчиківцях, проситись до Новоселицької ОТГ. Ванчиківці мають спільні межі з Котелевим і, навіть якщо Тарасівці не захочуть, матимуть змогу приєднатись до Новоселицької ОТГ. То що, виходить уже всі дороги ведуть через Котелеве?

 

Ганна ВАКАРЧУК

Назад