“Кліщі - небезпека для собак”

29.05.2018 15:58

Симптоми укусу кліща у собаки

Кліщі представляють сезонну небезпеку – вони активні у весняно-літній час. Навіть ретельний огляд тварини не завжди дозволяє виявити укус кліща, оскільки його розміри досить малі, а шерсть тварини перешкоджає виявленню. У цей період дуже важливо стежити за станом вихованця і вчасно фіксувати всі зміни, щоб розпізнати симптоми кліща у собаки.

Якщо ви виявили та вилучили кліща вчасно, швидше за все, ніяких наслідків для тварини не буде, тому везти його до ветеринара після кожного укусу не варто. Але потрібно уважно спостерігати за станом здоров’я. Якщо ви виявили наступні ознаки укусу кліща у собаки, слід звернутися до ветеринара:

  • Підвищення температури. Нормальна температура собаки варіюється в межах 37,5-39 градусів, якщо ви помітили, щоб вона виросла до 40-42, це може бути симптомів захворювання.
  • Через кілька днів після укусу тварина може стати менш рухливим, млявим і відмовлятися від їжі.
  • На місці укусу паразита з’являється свербіж.
  • Білки очей придбали жовтуватий відтінок.
  • У сечі з’явилися домішки крові.

Якщо собаку вкусив кліщ, симптоми можуть проявитися протягом декількох днів.

Лікування собаки після укусу кліща

Якщо ви виявили на тілі тварини кліща, насамперед необхідно позбутися від нього. Якщо у вас є можливість звернутися до ветеринара – відмінно! Він зможе зробити це максимально акуратно, не пошкодивши паразита. Але це можна зробити і в домашніх умовах. Дуже важливо видалити кліща повністю, не обриваючи його голову, оскільки в ньому також може містити вірус, який не можна залишати в тілі тварини. Також під час вилучення кліща намагайтеся не здавлювати його тіло, оскільки тим самим ви підвищуєте ризик зараження тварини. 

 

Собаку вкусив кліщ: наслідки

Сам по собі укус кліща не несе небезпеки для здоров’я собаки, загрозу представляють захворювання, переносниками яких може виступати кліщ. Наслідки укусу будуть залежати від захворювання.

Одним з найбільш поширених і небезпечних є пироплазмоз. Збудник – одноклітинні організми – бабезіі, які руйнують еритроцити тварини. В результаті розвитку хвороби у тварини порушується робота серця, печінки, нирок, легенів, що при несвоєчасному лікуванні може призвести до загибелі тварини.

Серед інших захворювань, які можуть передаватися за допомогою укусу кліща: наступні:

  • Бартонеллез. Може проявлятися лихоманкою, запаленням суглобів, анемію, втратою ваги, серцевими порушеннями.
  • Эрлихиоз – найчастіше проявляється сильною лихоманкою і може становити небезпеку для людини.
  • Бореліоз або хвороба Лайма – захворювання, небезпечне, як для собаки, так і для її господарів. Після зараження можливі артрити, неврологічні порушення. На першій стадії захворювання можна помітити запалення суглобів, що знаходяться біля місця укусу, кульгавість.

У будь-якому випадку, харчування собаки після укусу кліща та загальний догляд за твариною повинен бути дуже збалансованим, оскільки хороший імунітет стане вашим помічником у боротьбі з хворобами.

Укус кліща може представляти велику небезпеку для вашої собаки, тому надзвичайно важливо регулярно оглядати тварину і спостерігати за його станом у весняно-літній період. Тим не менш, коли собаку вкусив кліщ, лікування може не знадобитися, якщо він не був переносником захворювання.

Профілактичні заходи і своєчасна консультація ветеринара допоможуть вам зберегти здоров’я свого вихованця.

 

Назад