Кіна не буде?

10.03.2017 10:26

В такому форматі, як досі, точно не буде.
13 березня, як повідомила начальник відідлу культури, національностей, релігій, молоді та спорту РДА Світлана МИХАЙЛОВА, буде ліквідовано районну кіновідеомережу.

Те, про що мову вели роками, що порушували депутати, принаймні, двох скликань районнї ради, нарешті станеться. Районна кіновідеомережа в такому вигляді, до якого всі звикли,  уже не існуватиме. Її ліквідація зекономить районній казні біля 200 тисяч гривень, підрахували у відділі культури. Але справа навіть не в коштах, вважає керівництво відділу, ця галузь, якщо можна так її назвати, давно потребує модернізації.
Кому потрібне кіно в епоху Інтернету? Думки з цього приводу різні. Так, справді, найпростіше, не піднімаючись з дивана, натиснути на кнопку комп’ютера чи планшета і “відкрити” кінозалу, не виходячи з власної вітальні чи спальні. Але є в місті чимало тих, хто скучив за особливою атмосферою, яка можлива лише тоді, коли стрічку демонструють на великому екрані, коли ти у вихідний з сім’єю, коханою людиною виходиш “в люди”, щоб переглянути прем’єрне кіно. Кіновідеомережа могла запропонувати лише фільми, котрі ми мільйон разів бачили, – “Пропала грамота”, “Анничка”, “Тіні забутих предків”... Це – класика, це – фільми, які хочеться дивитись знову і знову. Але наші глядачі не проти переглянути “Джон Уік-2”, “Суперстюарда”, “П’ятдесят відтінків темряви”, “Ілюзію кохання” чи що там ще є свіжоспеченого з голлівудської “пательні”. Пані Михайлова обіцяє, що якраз над цим новим  і працюватимуть у відділі культури. Зрозуміло, що однією лише ліквідацією старого і створенням нового цього не доможешся. Але, переконує Світлана Михайлова, плани є. І бачення того, як їх реалізувати, – теж.
Яка доля працівників кіновідеомережі, котрої не стане вже наступного тижня?
– Двоє працівників мережі, які давно досягли пенсійного віку, 13 березня вийдуть на заслужений відпочинок. Кіномеханіку доведеться звернутись до центру зайнятості, але ми сподіваємось, це ненадовго, надалі працюватимемо з ним за трудовою угодою. Ще одна працівниця, якій до пенсії треба допрацювати, буде переведена методистом з кінообслуговування до відділу культури, – пояснює пані Михайлова.
Саме методист, за словами начальниці відділу культури, разом з директором РБК працюватимуть над тим, щоб переоформити необхідні для показу фільмів документи на районний будинок культури.
– Коли одержимо відповідну ліцензію, плануємо укласти угоду про суборенду стрічок, які щойно, нагадаємо, вийшли на екран, з провідними чернівецькими кінотеатрами, – продовжує пані Михайлова. – Модернізуємо техніку. У перспективі плануємо придбати усе необхідне для демонстрації фільмів у 3-D форматі, правда, це в дальшій перспективі. Фільми плануємо демонструвати у великій залі районного будинку культури.
Анна ЛЕОНТІЄВА

Назад