ХОЛОДНА ВЕСНА-2017: ЯК ЗАХИСТИТИ САДИ?

21.04.2017 11:33

Захистити від заморозків плодові насадження можна, піджививши їх фосфорно-калійними добривами з додаванням бору за 3-4 дні до прогнозованого зниження температури. Можна використовувати добрива Розасоль РК + мікроелементи (МЕ), Росток Бор, Росток РК з амінокислотами і фолієвими кислотами, добрива Інтер маг (бор, фосфор, калій). Слід звернути увагу на біопрепарат Сизарін. Він містить бурштиновий комплекс, амінокислоти, полі- і моносахариди (витяжки з морських водоростей) та гібереліни.
Обприскування можна повторити в день приморозку та через 3-4 дні після попередньої обробки. Також рекомендується використання гіберелінів з групи GS/7. При обприскуванні температура має бути не нижчою +16оС протягом 4-6 годин. Також рекомендується використовувати регулятори росту Регаліс, Регаліс Плюс з нормою 500-600 г/га. Зазначимо: де використовувались гібереліни та регулятори росту, використовувати препарат слід не раніше ніж через 4 доби.
Для захисту від понижених температур (заморозків) ефективно працюють і біопрепарати – Планриз – 5,0 л/га, Казумін – 2,0-2,5 л/га. Ці препарати забирають бактерії, які утворюють кристали льоду в тканинах рослин, що призводить до їх розривання. При відсутності цих бактерій опускається точка замерзання (при температурі -4 -5оС на оброблених рослинах вона становить -2-3оС).
Також має місце використання препаратів, що містять мідь (гідроксид міді та сульфат міді) – Косайд – 2,5 кг/га, Чемп – 3,0 кг/га, Купроксат – 5,0 л/га, Бордо Ізагро – 5,0 кг/га при умові, що не має цвітіння.
Ефективним буде застосування системних препаратів на основі фосетил алюмінію, а саме препарату Альєтт 0,3% розчин, який також забере непотрібні бактерії. Альєтт не потрібно змішувати з іншими препаратами та підживками. Слід пам’ятати, що термін внесення хімічних препаратів після біологічних препаратів становить 5-7 днів.

Наталія ГОРОДНИЦЬКА,
управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби

 

Назад