"ХАЙ ЗАВЖДИ БУДЕ З НАМИ ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА"

26.03.2018 14:49

Під такою назвою 23 березня в Новоселицькому районноу ліцеї пройшов майстер-клас з писання писанок. Цього дня з нетерпінням чекали як молодші школярі, так і старшокласники. Багато приємних хвилин пережили учні та вчителі під час творіння маленького мистецького дива — писанки. Своїми знаннями та уміннями писати Великодню писанку з присутніми поділилась методист комунальної установи «Новоселицький РБК» Любов Бергеу.
Майстриня ознайомила учнів із методами писанкарства, презентувала розмаїття мальованок, писанок, дряпанок, виготовлених із використанням різних технік. Учасники майстер-класу з писанкарства дізнались про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти, із натхненням та захопленням перетворюючи звичне яйце на самобутній шедевр-оберіг.
Учні з особливим задоволенням прослухали цікаву розповідь про історію писанки та чим вона відрізняється від крашанок, дряпанки, крапанок і т.д., а також ознайомили із технікою виконання цього прекрасного виробу.
Адже Великодня писанка є невід’ємною частиною одного з великих релігійних свят, яке відзначають усі християни.

Процес виготовлення писанки досить складний, потребує особливого терпіння і вміння. Тому під час роботи над писанкою в класі панувала тиша. Незвично для учнів тримання писачка в руках. Але   писачок ніби сам виводить із воску геометричні і рослинні орнаменти. Далі яйця фарбують. Послідовність кольорів визначають окремо для кожного випадку, але завжди за принципом «від найсвітлішого – до найтемнішого».
Нарешті робота завершена. Тож котися, писанко, у світ людям на добро, на щастя, на долю!

Назад