Євгенія БОЙКО: “Якщо людина ухиляється від роботи, не звільняю її...”

02.04.2015 23:01

МОЖНА,  ЯК ЗАВГОДНО ДОВГО ІРОНІЗУВАТИ НАД СЛОВАМИ ПРЕМ'ЄРА ПРО ЧИНОВНИКІВ-КАМІКАДЗЕ,  АЛЕ ТЕ, ЩО ПРАЦЮВАТИ СЬОГОДНІ У ВИКОНАВЧІЙ ВЕРТИКАЛІ – НЕ З МЕДОМ, ЗНАЄ, НАПЕВНЕ, КОЖЕН. РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЄВГЕНІЇ БОЙКО ГОЛОВОЮ НОВОСЕЛИЦЬКОЇ РДА БУЛО ПІДПИСАНЕ НАПЕРЕДОДНІ 1 КВІТНЯ – ДНЯ, КОЛИ У НАС НА ПОВНОМУ СЕРЙОЗІ ЗРОСЛИ ТАРИФИ НА ЕНЕРГО- І ТЕПЛОНОСІЇ, НАБУЛИ ЧИННОСТІ ЗМІНИ ДО ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА, ЯКІ, ДО РЕЧІ, ТОРКНУЛИСЬ І САМОЇ ПАНІ ГОЛОВИ. ЇЙ ТЕЖ ДОВЕЛОСЬ РОБИТИ ВИБІР. І ВОНА ЙОГО ЗРОБИЛА. “НАВІЩО ЄВГЕНІЇ ВОЛОДИМИРІВНІ ЦЕ?” – ЧУЛА ВІД БАГАТЬОХ У ЦІ ДНІ. ВІДПОВІДЬ МАЄМО З ПЕРШИХ ВУСТ.

–  У моїй трудовій книжці всього чотири записи. На попередніх роботах працювала, якщо не керівником, то заступником. Ніколи не прагнула високих посад, – розповідає Євгенія БОЙКО, – але, якщо мені казали “Треба” – я йшла. І завжди туди, де важко. І чомусь, як ставало трохи легше, мене знову кликали туди, де важко. Одним словом, завжди «везло» на тяжку  роботу, хоча не боялася її з дитинства.

–  Ви не раз підкреслювали,  що і на посаду голови РДА не прагнете. Як вас переконали? Чи просто партійна дисципліна?

– Важко відповісти. Я не  можу сказати, що у нас аж така жорстка партійна дисципліна. Розумієте,  у нас, в районі, є багато молодих розумних і перспективних людей,  але ж, як ви знаєте,  посада голови райдержадміністрації вельми тимчасова. Тим паче нині, коли ми в очікуванні адмінреформи. Фактично сьогодні ця посада, висока і престижна, на перший погляд, – шлях у невідомість.  Але ж комусь її  треба виконувати. Скажу одразу: для того, щоб не йшли ті, які йдуть “за чимось”, я і дала згоду, бо іду “ні за чим”, йду працювати. Сьогодні на таку посаду ідуть по совісті, не за високою зарплатою, не за гонором, не за тим, щоб допомогти дітям... Не можна нині, коли в Україні війна, шукати вигоди, тим більше на державній роботі. Знаю, що це буде мій найважчий шматок хліба за усі роки. Бо в країні йде війна, якби не вона, якби не треба було мільярди коштів спрямовувати на війну, то, звичайно, їх можна було би спрямувати на розвиток економіки і, відповідно, вирішення соціальних питань. А так доводиться вирішувати усі проблеми з тими ресурсами, що маємо.

– Останніх чотирнадцять років ви очолювали міжрайонну дирекцію Фонду соціального страхування. Чи означає, що на новій посаді більше уваги приділятимете саме соціальній сфері?

– Я продовжуватиму підтримувати цю сферу, але  вона “підживлюється” економікою. Тому доведеться пригадати молодість і працювати в усіх напрямах. Звичайно, сама не впораюсь. Надіюсь на підтримку тих, хто хоче змінити наше життя на краще.

– Ні для кого не секрет, що зміна керівництва району зазвичай тягне за собою певні кадрові переміни. Уже сьогодні в кулуарах прогнозують, що робитиме Бойко на новій посаді, кого поміняє, а кого залишить...

– Побачимо, чи справдяться ці прогнози. Кадрові зміни будуть. Однозначно. Але давайте до цієї теми повернемось після офіційного представлення.

– Тоді давайте так: якими якостями мають бути наділені ті, хто працюватиме разом з вами?

– Бути професіоналами у своїй галузі. Патріотами району, а не сім’ї, клану чи – тим більше – політичних сил. І ще – без нарікань, що заробітна плата не така, як хотілося б. От попрацюємо і, сподіваюсь, все-таки зможемо підвищити рівень зарплат і життя загалом. Ціную в людях уміння і бажання працювати. Скажу так, якщо людина ухиляється від роботи, не звільняю її, вона сама йде.

– Ви дуже вимоглива?

– Досить вимоглива. Але в плані роботи. Як до людей – то мені їх шкода. Хочеться, щоб у їх сім’ях все було добре, стараюся проблеми допомогти вирішити.

– Чи бачите когось на посаді керівника дирекції, яку дотепер очолювали?

– Ще у січні нинішнього року ми одержали листа від столичного керівництва Фонду про заборону приймати будь-кого на вакантні посади. Поки що обов’язки директора виконуватиме хтось із наших працівників, а у перспективі, коли об’єднаються Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві (як ви знаєте, це може відбутися у нинішньому році) мова йтиме про директора.

–  В історії нашого району ви – перша жінка-керівник виконавчої влади. Чи відрізнятиметься стиль керівництва?

– Єдине, мабуть, у чому – я більше зрозумію матерів.

– Чисто жіноче питання: як щодо дрес-коду працівників адміністрації?

– Залишаю на їхній совісті.

– Євгеніє Володимирівно, від моменту, коли Олександр Фищук назвав вашу кандидатуру як ймовірну на посаду голови РДА, минуло майже два місяці. Чи змінилося за цей час ставлення людей, котрі вас оточують, до вас?

– Російською мовою це звучало б “имело место быть”. От хоча б такий приклад. У березні у мене день народження. Ви знаєте, що останніх десять років я не святкую його. І багато хто про це знає, тим не менше цьогоріч було море дзвінків, телефонували навіть ті, хто роками про мене не згадував. Це вам про щось говорить?

– Аякже. Чекайте ще й візитів.

Дякую за розмову.

Ганна ВАКАРЧУК,

фото з архіву редакції

 

Назад