ГРОМАДСЬКА РАДА ПРОСИТЬ ВІДГУКНУТИСЬ

11.05.2018 10:20

Сьоме в нинішній каденції засідання громадської ради при РДА нещодавно провела керівник цього дорадчого органу Лілія Єремейко.
Питань обговорили чимало,і всі вони актуальні. Що буде з галуззю культури в умовах децентралізації – і тут не лише бібліотеки, а й музшколи, доля народних колективів та ін. Впорядкування могил воїнів, які загинули під час Другої світової війни та поховані в населених пунктах району. Цивільний захист населення району – знову  ж таки в умовах децентралізації . Запровадження роздільного збору побутових відходів на території міської Новоселицької об’єднаної територіальної громади. Одне з насущних – забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних верств населення до об’єктів соціальної інфраструктури, а також проведення профілактичних щеплень від кору і дифтерії в Новоселицькому районі за 2017 рік та  перший квартал нинішнього року. Кожне з цих питань важливе, тому обговорювали їх довго і досить бурхливо. Зійшлись на тому, що бібліотеки мають бути збережені, можливо не в тому форматі, що зараз, і аматорські колективи. Звичайно ж, треба впорядкувати місця поховань воїнів і жертв Другої світової, на перепоховання поки що ні коштів немає, ні прав на це. Складна ситуація з доступністю інвалідів до різного виду установ і закладів, зокрема з пандусами
Щодо реагування на  рішення дорадчого органу структурами виконавчої влади та місцевого самоврядування, за словами Лілії Єремейко, є і розуміння, і бажання співпрацювати, жодна пропозиція не залишилась без відповіді, пані Єремейко процитувала їх. Прикро, що так і не вдалось з’ясувати, у чиїй власності в’їзний знак-назва району (з боку Чернівців), учасники громадської ради не відмовляються від затії привести його до ладу.
Анна ЛЕОНТІЄВА,
фото Крістіни ВАКАРАШ

Назад