Григорій Тіміш вивчав проблеми жителів Новоселиччини

11.06.2015 20:15

Народний депутат Григорій Тіміш нещодавно провів виїзний прийом громадян у селах Тарасівці та Динівці. Зустрічі проходили у сільських радах, тож Григорій Тіміш мав змогу поспілкуватися і з сільськими головами.

У селі Тарасівці люди зверталися стосовно виділення землі, зокрема ініціативна група пайовиків, яка представляє інтереси більш як 1000 осіб, серед яких є і учасники АТО, не можуть отримати земельні ділянки для користування.

Чимало проблем у освітній галузі. З усього району освітяни звертаються з проханням допомогти з ремонтом покрівель, заміною вікон на енергозберігаючі. Виявляють бажання брати активну участь у реалізації транскордонних енергозберігаючих проектів. Зважаючи на складну економічну ситуацію у країні, працівників освіти турбує питання надбавок та індексації заробітної плати.

Релігійні громади звернулись до Григорія Тіміша з проханням внести пропозиції до порядку нарахування субсидій, оскільки вони як неприбуткові організації позбавлені можливості отримати субсидію, а після підвищеня тарифів на газ, сплачувати їх самостійно вкрай важко. Громади також поділилися своїми ідеями та пропозиціями щодо реалізації у селах різних соціальних проектів.

У Динівцях найбільше хвилює людей те, що у зв’язку з медичною реформою минулої влади у лікарні закрили денний стаціонар і тепер хворі змушені їхати аж у районний центр, хоча раніше тут лікувалися люди з декількох навколишніх сіл. У селі існує гостра потреба у відкритті дитячого садка. Населений пункт досить великий, дітей багато, а окремого дошкільного закладу немає.

Болючою для населення залишається проблема високих тарифів на газ та електроенергію, оформлення й отримання субсидій. Стурбовані жителі сіл питанням підрахунку і оплати за спожитий газ, оскільки контролери фіксують показники з 10 по 15 числа місяця, а люди сплачують 25 і тому виникає заборгованість та перерахунок у бік збільшення оплати.

Проблеми у жителів Динівців із землею, що поза межами населеного пункту, бо люди, які почали будувати будинки ще у 2009 році, тепер не можуть підвести комунікації і здати їх в експлуатацію, бо для цього потрібно звертатися до районної адміністрації.

У всіх селах люди активно обговорюють питання об’єднання громад. Вказують на те, що єдиного уніфікованого підходу по всій країні, до такого важливого питання не може бути, бо у Чернівецькій області є свої історичні та етнічні особливості.

Спільною для всіх є стурбованість війною на Сході, громадяни хочуть миру та спокою.

Чернівецькі позичальники комерційних банків через громадську організацію «Справедливо» подякували нардепу за підтримку голосуванням в першому і другому читанні, попросили і надалі  підтримати законопроект 15581 щодо реструктуризації валютних кредитів в іноземній валюті.

На своїх зустрічах Григорій Тіміш багато розповідав про  пріоритети розвитку в транскордонному напрямку, а також про останні важливі закони, які були прийняті Верховною Радою, про існуючі напрацювання і яку користь вони принесуть суспільству.

«Зустрічі пройшли у робочій, щирій  атмосфері, дуже радує те, що люди не стоять осторонь проблем, не покладаються цілком на державу, а пропонують свої шляхи їх вирішення. Моє завдання як народного депутата, щоб ці пропозиції знайшли своє відображення у вдосконаленні законодавства, що полегшить життя людей», – зауважив Григорій Тіміш.

Майя РАКОЧА,

помічник-консультант

народного депутата

Назад