ГОЛОВНИЙ ЛІКАР БОРЕТЬСЯ ЗІ СХЕМАМИ. Що з цього вийде?

20.10.2017 12:49

Головний лікар Центру ПМСД В’ячеслав Бежан б’є на сполох і пише листи в усі інстанції – починаючи від районної ради і завершуючи урядовою «Гарячою лінією» та народними депутатами. «Лікарню намагаються втягнути у незрозумілу схему, не можу цього дозволити, прошу вашої допомоги» – майже як SOS у кожному листі.
Як повідомляє пан Бежан, на початку лютого цього року Центр оголосив тендер – шляхом відкритих торгів  на закупку газу на сайті «Прозорро». Акцептом була визнана фірма ТОВ «АВАНТ ТРЕЙДІНГ»  – з ціновою пропозицією 5994 грн. за 1000 куб.м. газу. За результатами торгів вже у травні був укладений  договір – між КУ «ЦПМСД Новоселицького району» і ТОВ «АВАНТ ТРЕЙДІНГ» на постачання 91 тис. куб.м. газу. Загальна сума договору 545 545 грн.
Адміністрація Центру зі спокійною душею чекала осені – «угода підписана, газ буде, перезимуємо». Дарма раділи. «5 жовтня через «Нову пошту у пакеті для документів  ми одержали додаткові угоди та листи повідомлення, – ділиться проблемою пан Бежан.  Згідно з цими документами «АВАНТ ТРЕЙДІНГ» в односторонньому порядку міняє «правила гри», підвищивши на 50 відсотків ціну за газ. Тепер у межах асигнувань, виділених на тепло, ми зможемо придбати замість 91 лише 65,5 тисячі кубів газу, що призведе до критичної ситуації проходження опалювального сезону. Крім того, ці  додаткові угоди я не можу підписати, оскільки вони не були своєчасно  погоджені з адміністрацією Центру, не були своєчасно надіслані до нас, що призвело до неможливості (згідно чинного законодавства) в семиденний термін зареєструвати кожну угоду на сайті «Прозоро» про зміну ціни на газ».
Більше того. Пан Бежан вважає, що такий різкий ріст ціни на газ не виправданий: «Ціна на газ відповідно до прейскуранту на природний газ  (за даними Департаменту реалізації газу) у березні 2017 року була 8 282 , 40 грн. за 1000 куб.м.  Станом на 01 жовтня 2017 року прейскурант на природний газ складає 9016,80 грн. за 1000 куб.м. Загальна ціна  по Україні за зазначений період піднялася на 733,40 грн. за 1000 куб.м. газу, в той час, як ТОВ «АВАНТ ТРЕЙДІНГ» протягом короткого часу з 20 вересня по 05 жовтня 2017 року піднімає ціну на 3021 грн. тобто на 50 %».
– Вважаю, що на час аукціону свідомо була занижена ціна закупки газу, щоб перемогти, – додає головний лікар. – Ситуація не вписується у правове поле. Тому прошу втручання всіх зацікавлених сторін, зокрема Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, нардепів, обласної прокуратури,  УЗЕ в Чернівецькій області ДЗЕ НП України, районної ради, РДА, Департаменту охорони здоров’я. Це просто – крик душі. Ситуація критична.
– Доки сторони вирішуватимуть, що робитимете? Центр буде з теплом?
– Тепло буде. Це однозначно. А далі проблему треба вирішувати. Ще раз кажу: сподіваюсь на підтримку всіх, у чиїй це компетенції.
Сподіваємось і ми. Чим все завершиться, повідомимо обов‘язково.
Леонтіна СТЕПАНЧУК

 

Назад