ГІРШЕ ВІД ПОЖЕЖІ

13.07.2018 10:58

Власники всіх присадибних ділянок, які вирощують картоплю, помідори й інші культури, знають, що то за біда – фітофтора. Стадія розмноження цієї грибкової хвороби, яка уражує рослини, у сприятливу сонячну погоду триває з 25 червня до 25 липня.
Хвороба фітофтороз виявляється у вигляді плям буро-сірого кольору різної форми на листках і стеблах (на відміну від макроспоріозу, при якому плями поширюються і мають спрямований характер). З нижнього боку листя вони покриваються білим нальотом. На плодах томата при цьому утворюються темно-бурі плями. Уражені помідори через 1-2 тижні гниють. Хвороба фітофтори зазвичай поширюється, як пожежа: був урожай – і нема. Ось чому, повторюся, не можна покладатися на випадок.
Не пустити фітофтору до картоплі та помідорів допоможе профілактичне обприскування рослин, яке потрібно проводити один раз на 7-10 днів препаратами: Богатир Екстра  (50 г на 10 л води), Ридоміл ГОЛД МЦ (25 г на 5 л води), Татту (60 мл на 10 л води), Ревус 250 SC к.с. (0,5-0,6 л/га) та іншими, дозволеними до використання «Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні». Після обробки цими препаратами плоди можна їсти лише через 20 днів, а після використання такого препарату, як Квадріс (80 мл на 10 л води) – через п’ять днів.
З настанням сухої спекотної погоди помідори можна не обприскувати. Вибираючи препарати на ринку, треба бути обережним, щоб, спокусившись дешевою ціною, не придбати підробку. Тому, пам’ятаючи мудру істину, що з дешевої риби – погана юшка, краще купувати препарати у спеціалізованих магазинах, де є деяка гарантія того, що отримаєте належний ефект на власному городі у боротьбі з фітофторою. При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил техніки безпеки.
Наталія Костюк,
державний інспектор управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

 

Назад