ГЕЛІКОПТЕРОМ ДО БЕРЕСТЯ І ЩЕРБИНЦІВ

16.03.2017 13:03

Тепер до цих двох сіл, а ще – до Форосного, Жилівки і Шишківців можна хіба що перелітати, ну, якби там були вертолітні майданчики, звичайно. А якщо без жартів, то швидкої у Бересті в ці дні можуть і не дочекатись. Проїзду до села на початку тижня фактично не було – ні з Малинівської “розвилки”, ні з боку Форосного, винахідливі берестяни знайшли проїзд через Довжок, але темтешні мешканці грозяться “прикрити лавочку”, побоюються, що і ця, у ненайкращому стані,  дорога не витримає навантаження.

Як сказав у інтерв’ю нашому кореспонденту головний шляховик району Василь Шалар, найбільш катастрофічна ситуація в напрямку Берестя, за його словами: “там ситуацію ускладнюють грунтові води, які після зими активізувалися. Восени ми підремонтували ту ділянку, зараз треба заново все робити”. Друге місце у цьому сумнівному “рейтингу” посідає відрізок дороги між Черленівкою і Щербинцями, проїхати теж майже неможливо. Щоправда, люди, які їздять щодня цією дорогою, кажуть: як не дивно, трохи допоміг недавній дощ, він змив багнюку. Що стосується Рокитного, не так давно дорогою до цього села рейсовий автобус просто “сів” на “пузо”. До Шишківців водії маршруток просто-напросто відмовляються їхати, кажуть, через погану дорогу

Природньо, що тема доріг, яка загострюється щовесни, була однією з найбільш обговорюваних на профільних комісіях районної ради, засідання яких відбулися у перші дні нинішнього тижня. Природньо і те, що депутати від Щербинців (Анатолій Єсипчук), Берестя (Володимир Замар), Рокитного (Ольга Цуркан). Депутат від Шишківців та Рингача і голова районної ради Дмитро Вакарюк, який вважає, що не має права “тягнути ковдру” лише на “свій” округ, вважає, що до вирішення проблеми доріг слід підходити комплексно, зініціював відновлення в районі дорожнього фонду і розробку програми розвитку дорожньої мережі. Перший транш на реалізацію програми планують виділити на черговій сесії районної ради. Для початку виділять в межах 400 тисяч гривень. Мало? Так, небагато. Особливо, якщо зауважити, скільки сьогодні вартує машина гравію. Тому в апараті районної ради вважають за потрібне звернутись до керівництва області з проханням надати можливість Новоселицькому райавтодору придбавати гравій у фірм, які займаються руслорегулюючими роботами на території району, і сподіваються, що депутати проголосують за це звернення. Крім того, влада району має намір звернутись до сільських рад з проханням про співфінансування. І залучити до фінансування ремонтних робіт підприємців, підприємства і холдинги, які орендують землі на Новоселиччині і чий транспорт “бороздить” дороги району. І, як пообіцяла голова РДА Євгенія Бойко, до питання фінансування ремонту доріг повертатимуться на кожній сесії, бо це “вічна” тема.

Щодо першочерговості робіт, тут своє слово мають сказати фахівці. Вони своє слово сказали. “Райавтодор” уже направив свою техніку на Берестя.

Анна ЛЕОНТІЄВА

 

 

.

 

Назад