ФІСКАЛИ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ: суб’єкти господарювання, які порушують законодавство про працю, несуть відповідальність

17.10.2018 14:13
В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що 5 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження„Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Згідно даного нормативного акту Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами влади спільно з органами місцевого самоврядування передбачається проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Протягом місяця з дня прийняття вищезазначеного розпорядження проводяться інформаційно-роз’яснювальні кампанії щодо запланованих заходів і неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин та передбачені, згідно до діючого законодавства штрафи.
Після закінчення цього терміну, вищезазначені служби проведуть перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності.
Наймані працівники можуть повідомити про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців на «гарячу лінію» ДФС за телефоном 0800-501-007.
Роботодавцям, які порушують законодавчі вимоги при нарахуванні заробітних плат, загрожують штрафи за такі порушення.
Так, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень, а недопущення інспекторів до перевірки обійдеться вже у 100 мінімальних заробітних плат, а це – 372 300 гривень.
Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області
Назад