ФЕЙЄРІЯ ТАНЦІВ, МУЗИКИ, ЕМОЦІЙ І ПОЗИТИВУ

26.11.2017 11:49

В районі тривають творчі звіти аматорських колективів клубних закладів, основне завдання яких – виявити нових виконавців, створення нових колективів, поліпшення їх репертуару та підвищення виконавської майстерності.
Днями свої творчі звіти представили аматори сцени жителям сіл Маршинці, Строїнці, Тарасівці  та Рокитне.
Особливо емоційним був концерт учасників колективів клубу села Маршинці. На сцені можна було побачити знамениту на всю округу фольклорно-етнографічну групу «Церенкуца», солістів-вокалістів та юних танцюристів. Глядачі аж пританцьовували під час виступу дорослого чоловічого танцювального колективу. Надзвичайно гарно і душевно читала свої вірші Софія Рошка, співали – Олена Злей, Крістіна Чеука та інші. А як же ж гарно були одягнуті самодіяльні артисти – від старих самобутніх костюмів до нинішніх стилізованих. Їх усіх з творчим здобутком вітали і вручали нагороди  сільський голова Георгій Нікітович та керівник фермерського господарства Олексій Керцоя.
Не відставали від маршинчан і талановита молодь будинку культури села Тарасівці, яким керує Наталія Андрієш, а художнім керівником є Сергій Паскар. Надзвичайно красивим і піднесеним був масовий початок концерту, коли під патріотичну пісню вся зала піднялася і аплодувала артистам. Винятковий успіх мали молодший, середній та старший танцювальні гурти, вокальні групи «Аура» і «Окішєлєлє». А на завершення – оркестр народних інструментів виконав віночок молдавських мелодій, попурі на тему сучасних композиторів. Найбільше вразив своїм професійним виконанням соліст-акордеоніст Андріан Ністрян.
Перед початком звітного концерту в Рокитному  була представлена літературна виставка. Глядачі  мали змогу ознайомитись з кімнатою національного відродження. А на сцені відбулось дивовижне дійство, бо гарно виступала дівоча вокальна група, для яких силами батьків були пошиті нові костюми. А нещодавно створені танцювальні колективи гарно, на високому рівні виконали місцеві народні танці «Жок де ла сат» та «Хора фетілор». Окрім цього, учні загальноосвітньої школи представили флеш-моб на тему «Наша країна – наш дім». Заступник голови районної ради Ольга Цуркан, вражена майстерністю земляків, щиро дякувала їм за любов до рідної пісні, танцю.
У клубній установі села Строїнці високий рівень продемонстрували сільські танцюристи, які є неодноразовими учасниками районних та обласних заходів. Особливо сподобались глядачам пісні сучасних композиторів у виконанні Дмитра Білоуса і Олександри Кошман. Не відставали від них і юні аматори – вихованці Строїнецького навчально-виховного комплексу.
В Магальському будинку культури теж були пісні і танці – у виконанні як вихованців дитячого садка, так і дорослих. Голова ОТГ Олена Нандриш привітала усіх виконавців, учасників художньої самодіяльності, а також вшанувала спортсменів села, зокрема футбольну команду,  яка зайняла І-ше місце в Лізі чемпіонів області. Для всіх заспівала гостя Кароліна.
На звітних концертах цих сіл були присутні та вітали самодіяльних артистів заступник голови районної ради Ольга Цуркан, начальник відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Михайлова, провідні спеціалісти та методисти галузі культури району.

Любов БЕРГЕУ,
методист КУ «Новоселицький РБК»

Назад