ЕКВАТОР ЖНИВ

13.07.2018 10:38

Жнива в районі сягнули свого екватору, інформує начальник управління апр райдержадміністрації Анатолій андріцький.
Урожайність ранніх зернових  коливається від 52 до 30 центнерів з гектара. Рік складний, весни майже не було… Зима і – одразу  високі температури, практично літо. І дощу не було, коли це потрібно, особливо це важливо в травні, а тоді була засуха. Дощі пішли в червні, і вони не були на користь, лишень завдали шкоди.
Ось дивіться: «НИВА-АВК» (Маршинці), в цьому господарстві 250 гектарів озимої пшениці. В долині біля залізничної колії була гарна пшениця, але пішли дощі і пшениця вже не така, якою ми її очікували. Дрібна, мілка, на окремих ділянках дала 26-27 центнерів – і це там, де очікували не  менше 50 центнерів з гектара. Сьогодні вже ніхто і нічим не може вплинути на урожайність, треба дякувати Богові і зібрати те, що виростили. На других ділянках, які вище, збирають по 40-45 центнерів. Загалом по району ми маємо показники минулого року, але сподіваємось,  вийдемо на 43 центнера з гектара в середньому, це було б дуже добре.
Мамализький напрямок, де дощу не було, має урожайність меншу, в сторону Топорівців – урожайність краща, але там хліба сіють менше.
Ярий ячмінь ще не починали збирати: майже весь був посіяний дещо пізніше оптимальних строків, але вже сьогодні зрозуміло: урожайність ярого ячменю «потягне» показники назад. Мали надію на озимий ріпак, але він в цьому році постраждав двічі: і від шкідників, і від дощів. Як ніколи, в цьому році маємо по району (ТзОВ «Агрофірма ім.Суворова» зараз ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ БУКОВИНА») біля 1300 гектарів ярого ріпака,  до його збирання ще не приступали, це буде десь через 10 днів.
Техніка є, є чим збирати, пального достатньо. Поки що не можу нічого сказати про реалізацію, ніхто ще не продає ранні зернові культури. Хіба що озимий ріпак, ціна на сьогодні на нього непогана, але і вал його невисокий.
Записала Анна ВОЙТОВА

Назад