До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального!

03.03.2016 12:46

 

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький області нагадує, що з 1 березня 2016 року передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою, не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального, заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального. Станом на 01.03.2016 року зареєстровано 15 суб’єктів, які здійснюють реалізацію пального на території Новоселицького району та сплачуватимуть акцизний податок. Так, протягом двох місяців поточного року до Державного бюджету Новоселицькою ОДПІ мобілізовано 3 795,3 тис.грн. акцизного податку, в тому числі, від суб’єктів що здійснюють реалізацію пального надійшло 1751,9 тис.грн. або 46 відсотків від загальних надходжень згаданого платежу.

За результатами аналізу поданих заяв та звернень щодо заповнення заяви платника акцизного податку з реалізації пального надаємо рекомендації та повідомляємо наступне.

Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального подається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді за формою J(F)1310301 з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Також слід знати, що СГ, що здійснює реалізацію пального повинен не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Пропонуємо платникам, якими некоректно заповненні дані щодо кодів пунктів реалізації пального в заявах про реєстрацію платниками акцизного податку з реалізації пального (наприклад, для всіх пунктів був вказаний код ЄДРПОУ юридичної особи) подати заяви з позначками «зміни»

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Назад