До уваги роботодавців - юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про державні гарантії у 2018 році

19.01.2018 12:01

Звертаємо увагу роботодавців на те, що згідно з ухваленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 становить:

  • у місячному розмірі – 3723 грн.;
  • у погодинному розмірі – 22,41 грн.

Для зарахування найманому працівникові до страхового стажу повного місяця роботи, роботодавець зобов’язаний нараховувати заробітну плату у розмірі не нижчому,  ніж  мінімальна  заробітна  плата. 

Нагадуємо про те, що відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”: “У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску”. При цьому, мінімальний  розмір  єдиного  внеску  становить  819,06 грн.   (3723 грн. *22%) на місяць.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка з 01.01.2018 становить 55845 грн. (дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом).

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці юридичні та фізичні-особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Дотримання роботодавцями державних гарантій при нарахуванні заробітної плати найманим працівникам, сприятиме набуттю працівниками страхового стажу та права на призначення пенсії при досягненні пенсійного віку. З 2018 року призначення пенсії за віком у 60 років можливе за наявності страхового стажу 25 років та в подальшому зростатиме на один рік до досягнення 35 років у 2028 році.

При цьому, розмір пенсійної виплати напряму залежить від розміру нарахованої заробітної плати. Тож звертаємо увагу роботодавців на недопустимість „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати, необхідність забезпечення диференціації заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

 

Фінансово-економічне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Назад