ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

03.09.2018 13:39
В Новоселиці відкрили інклюзивно-ресурсний центр – один з двох подібних закладів на Буковині. Церемонію відкриття приурочили дню народження незалежної України і провели її напередодні найголовнішого державного свята. Як годиться в таких випадках, було перерізання  символічної стрічки, невеличкий концерт, подарунки і теплі слова вітань.
Лише декілька цифр, які говорять про те, наскільки такий центр потрібен Новоселиччині. З 14356 дітей до 18 років, які проживають в нашому районі, понад 620 дошкільнят і 1673 дітлахів шкільного віку – з особливими освітніми потребами. Щоб надати цим хлопцям і дівчатам доступ до якісної освіти, у грудні минулого року своїм рішенням депутати районної ради створили комунальну установу Новоселицький інклюзивно-ресурсний центр, оперативне управління передали відділу освіти РДА. Конкурс на посаду директора центру виграла Любов Власова. Проведено конкурс та призначено медпрацівників центру.
Розташували інклюзивно-ресурсний центр в приміщенні відділу освіти РДА. Тут облаштували кабінети вчителя-логопеда та дефектолога, практичного психолога, кімнати для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових психолого-педагогічних занять. Є кабінет лікувальної фізкультури.
Як поінформувала директор установи Любов Власова, на сьогодні проведено комплексну оцінку розвитку потреб дитини для 113 дітей, що проживають на території Новоселиччини. Невдовзі вони приступлять до занять.
Але спочатку було новосілля, на яке завітали поважні гості – перші керівні особи району Євгенія Бойко та Дмитро Вакарюк, народний депутат України Максим Бурбак, заступник голови ОДА Мирослав Заячук, начальник департаменту освіти і науки ОДА Оксана Палійчук, голова Новоселицької ОТГ Марія Нікорич та заступник голови Мамалигівської ОТГ Володимир Антончук, кожен із них – з гарними привітаннями і подарунками.
Та все ж головними тут були вони – сонячні діти, особливі хлопчики й дівчатка. Тож стрічку довірили перерізати їм. Невдовзі вони прийдуть сюди навчатись.
Анна Леонтієва, 
фото Анни Войтової
Назад