Держава відшкодовує до 70% кредиту

12.09.2015 07:06

 

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України надає населенню державну підтримку до впровадження енергоефективних заходів. Чи користується населення цією  програмою?

 

В УКРГАЗБАНКУ діє програма «Тепла оселя», –  розповідає начальник відділення «Укргазбанку» Володимир Канунніков, – яка передбачає видачу споживчих беззаставних кредитів, що надаються на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів до яких можна віднести: котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу); радіатори опалення з терморегуляторами; вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом); матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, тощо.

Згідно з цією програмою, кредит можуть отримати фізичні особи, які отримують доходи, пенсіонери та фізичні особи-підприємці. Термін кредиту – від 1 до 3-х років, сума кредиту складає від 1000 до 50000 гривень.

Для отримання кредиту потрібен незначний перелік документів: паспорт; довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків та документ, який підтверджує доходи.

З вересня 2015 року держава збільшила суму відшкодування. Так, якщо за кредитні кошти купується котел, держава відшкодовує (повертає) позичальникам 20% від суми наданого кредиту, але не більше 12000 тис. грн., якщо за кредитні кошти придбали інше обладнання, повертається 30% від суми наданого кредиту, але не більше 14000 тис. грн.

Населенню, яке отримує субсидію, держава повертає тепер не 20% та 30%, а цілих 70% суми кредиту.  Тобто, якщо за кредитні кошти куплено матеріали по утепленню будинку на суму 20000 грн. держава надасть відшкодування в сумі 14000 грн., таким чином власні витрати складуть тільки 6000 грн. Вигідніших умов по таких кредитах сьогодні просто не буває. Тому, хто своєчасно цього не зробить, не використає свій шанс.

Назад