ДЕПУТАТІВ-СПОРТСМЕНІВ НАГОРОДИЛИ, ГРОШІ НЕ ДІЛИЛИ, ЛІКАРНІ ПЕРЕТВОРИЛИ

25.05.2018 14:11

«Как страшно жить!» – все частіше після бюджетної комісії, нарад і сесій пригадуються слова однієї популярної  акторки. Після вчорашньої – особливо страшно. Як ми вже повідомляли, уперше за дуже багато років на травневій сесії перерозподіляти кошти можливості не було. 103, 5% виконання бюджету не дає на це права. Правда, зміни до головного кошторису все-таки внесли, але за рахунок інших джерел. Втім, про все по порядку.
Чергову сесію районної ради провели вчора. Головував керівник представницької влади в районі Дмитро Вакарюк, участь в роботі сесії взяла голова РДА Євгенія Бойко. Свою роботу депутати і запрошені на засідання розпочали з хвилини мовчання – на вшанування пам’яті про тих, хто віддав своє життя за Україну.
Було декілька приємних моментів. Головуючий і всі, хто були в сесійній залі, привітали з призначенням нового керівника Державної казначейської служби в районі Ігоря Габу. Грамоти районної ради Дмитро Вакарюк вручив депутатам Оксані Обершт, Володимиру Ткаченку, Володимиру Фолошні, Вадиму Руснаку і Владиславу Динту, які принесли переможні очки збірній району на обласній спартакіаді депутатів рад усіх рівнів, а Роману Даціву і Траяну Гушилі – подяки за допомогу у формуванні команди, її підготовку до змагань.
Уперше на моїй пам’яті в час, відведений для заяв і звернень, не просили, не критикували. Дякували. Депутат Анатолій Єсипчук від імені односельців сказав «спасибі» районній владі і колегам-депутатам за те, що знайшли можливість виділити кошти для облаштування огорожі в Щербинецькій школі. Це не просто безпека дітей, це щось більше. Після того, як Щербинці увійшли до Котелівського опорного округу, в селі були переконані, що школу закриють. Встановлюють огорожу і люди розуміють, що просто так гроші ніхто на вітер не викидатиме, школа буде – а значить буде і село.
На цьому подяки закінчились. І, щось мені підказує, дякуватимуть вже нескоро. Як озвучила Наталія Дячук, головний фінансист району, грошей на виплату заробітної плати і відпускних в районі катастрофічно не вистачає, причому в усіх бюджетних галузях – освіті, охороні здоров’я, культурі, спорті. Така ситуація, пояснює пані Дячук, склалась через те, що левова частка ПДФО, за законодавством, відходить до новоутворених громад, при цьому закон не зобов’язує їх брати  на себе усі видатки. Ось і виходить розрив. Хоча, треба бути справедливими, не в усіх громадах усе гаразд з виплатами, там коштів теж не вистачає. Воістину, не дай Боже, жити в часи перемін. Втім, ще один обнадійливий момент: голова Мамалигівської ОТГ Аркадій Шова в сесійній залі заявив про готовність прийняти учнів Костичанівської школи-жителів громади, викладачів і майно, якщо район на таке погодиться. Район, звичайно, погоджується. Протягом літніх канікул це питання має бути врегульоване.
Ганна ВАКАРЧУК
Більше з сесійної зали – в наступних
числах газети.
P.S. Одним із своїх рішень депутати районної ради перетворили Центр ПМСД  і ЦРЛ на некомерційні установи, дали «добро» на укладання контрактів з В’ячеславом Бежаном і Валерієм Каларашом в якості головних лікарів, а також прийняли звернення до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун.

Назад