ЧОМУ ПЕРЕДАЛИ «КАЛИНКУ»

30.09.2019 09:42

На черговій сесії районної ради, яку минулого тижня провів керівник представницької влади району Дмитро Вакарюк за участі в.о. голови РДА Каріни Поп, як і прогнозували, було гаряче. Що і недивно, зрештою, не кожного ж разу ухвалюється рішення про передачу з однієї комунальної власності у іншу такого серйозного об’єкту як дитячий оздоровчий табір «Калинка». Це питання було першим у порядку денному і найбільш обговорюваним. Власне, дискусії навколо «Калинки» тривають не один день, не місяць, і навіть не рік. Усю хронологію листувань – з виконавчою владою, ОТГ і сільськими радами у своїй доповіді виклав керуючий справами районної ради Іван Балацко.

Іван Балацко був доповідачем з цього питання. Якщо кількома словами з його виступу: табір «Калинка» має працювати за своїм призначенням, для цього його потрібно передати у комунальну власність громаді, яка спроможна буде його реанімувати і утримувати. Пропозиції прийняти безоплатно табір у власність отримали всі громади (детальніше у доповіді Івана Балацка), зголосились лише Тарасівці, де переконані, що з введенням в експлуатацію сонячної електростанції сільська казна спроможна буде на такі витрати, та й на співфінансування з районного і бюджетів ОТГ сподіваються. Щодо ОТГ, то Магальська повідомила, що претензій стосовно передачі табору не має. Не погодили передачу Новоселицька і Мамалигівська ОТГ. На бюджетній комісії районної ради, яка засідала на початку вересня за участю голів ОТГ, і Марія Нікорич, і Аркадій Шова поінформували, що окремі депутати рад цих ОТГ заявили: «а чому Тарасівцям? Табір ж будували всім районом». До того ж, наполягала Марія Нікорич, треба дочекатись виготовлення проектно-кошторисної документації, аби знати, скільки у табір треба вкласти коштів, і вже тоді визначатись. Тоді на бюджетній комісії було вирішено запропонувати радам ОТГ ще раз розглянути питання про передачу їм «Калинки»: «в разі, якщо таке рішення буде прийнято, його розглянуть на сесії районної ради – кому вирішать депутати, тому і передадуть табір». Жодних пропозицій від ОТГ на сесію районної ради не надійшло. Як зазначив уже на сесії заступник голови Новоселицької ОТГ Деомид Шова, вони не отримували від районної ради ані листа, ні протоколу комісії, тому питання на сесії не розглядали. Рішення про передачу він назвав поспішним і запропонував повернутись пізніше до обговорення цього питання, оскільки, за його словами, не дотримано процедури.

Не поспішати з передачею «Калинки» вкотре запропонувала і в.о. голови РДА Каріна Поп: «Райдержадмінстрація в принципі не проти передачі табору «Калинка». За великим рахунком ми мали б перші бути «за» це, адже однією проблемою менше. Однак ми проти такого поспіху. Ну не відлітає ж районна рада повним складом у космос. Ще будуть сесії. Розумію, що це терміново було б, якби за вікном був березень 2020-го і на носі був оздоровчий сезон. А так є час. Щодо спроможності Тарасівців. У мене є великі сумніви. Давайте не забувати, що в цьому році ми виділили цій сільській раді понад один мільйон гривень на заробітну плату. А на «Калинку» знадобиться не один мільйон гривень. Та й навіть, якщо ці кошти будуть у них, там ще є проблеми. Подивіться, в Тарасовецькій школі спортивна зала в аварійному стані, на її ремонт потрібен понад мільйон гривень, а на фізкультуру дітям уже треба ходити – ось у що треба гроші вкладати. Давайте відтермінуємо це питання. Тим більше, що, за нашими даними, три ОТГ проти такої передачі, а понад п’ять сільських рад ще не встигли на своїх сесіях обговорити це питання. Може вони виявлять бажання прийняти «Калинку»?».

Це був той рідкісний випадок, коли керівництво РДА підтримав депутат Володимир Фолошня. Щоправда, для початку він традиційно звинуватив те саме керівництво у всіх гріхах, але тут же заявив: скоро буде новий голова адміністрації, який запустить табір. Мовляв, дочекаймось.

«Ситуація така, як з дівчиною на виданні, зазначив депутат Анатолій Єсипчук, доки вона не засватана, її ніхто не бачить, а як засватають – всім потрібна. Так і  з табором – нікому не був потрібен, доки Тарасівці не вирішили його прийняти. Якщо ми сьогодні це не зробимо, де гарантія, що до наступної сесії Тарасівці не передумають? Що тоді будемо з табором робити?!» Підтримати рішення про передачу табору Тарасівцям колег-депутатів закликав В’ячеслав Бежан: «ініціативних людей, які хочуть щось зробити корисного, треба підтримати, їх так мало сьогодні. Ми ж не хочемо мати ще один Щербинецький санаторій на території району». Будь-які звинувачення про підкилимні ігри відкинув голова бюджетної комісії Василь Сухораб: «наша мета – щоб табір мав господаря, і запрацював нарешті».

Депутати районної ради таки проголосували за передачу «Калинки» у власність Тарасовецької сільської ради – як я вже повідомляла, 24 з 28 присутніх у залі депутатів висловились «за», по двоє – «проти» і «утримались». Емоції навколо цього питання не стихають, тому і друкуємо увесь офіціоз з цього приводу. Ну а така увага до табору – це, зрештою, непогано, буде стимулом для нового власника таки запустити «Калинку». Спуску Тарасівцям уже точно ніхто не дасть.

Ще одним своїм рішенням депутати затвердили проектно-кошторисну документацію на ремонтні роботи в «Калинці» (чит. на 9-ій стор.) Внесли зміни до районного бюджету – кошти виділили на заробітну плату кільком сільським радам і частково Ванчиковецькій ОТГ.

Ще одне важливе питання – про фінансовий стан окремих бюджетних установ та заходи щодо передачі їх майнових прав Новоселицькій ОТГ. Це питання детально обговорили на профільних комісіях, що передували сесії, тому в залі воно було в режимі запитань-відповідей. Так само як і питання про роботу та ініціативи щодо збереження інклюзивно-ресурсного центру, відділення стаціонарного догляду в Стальнівцях, реабілітаційного центру для особливих дітей у Костичанах і трудового архіву. Питання не стояло, щоб передати ці установи вже і зараз, але потрібна ясність, що з ними буде і хто їх прийме у найближчому майбутньому, адже у 2020-ому районні ради, скоріш за все, будуть ліквідовані. І ліквідовані можуть бути ці установи. Куди подінуться пацієнти? А персонал? Запитання поки що риторичні.  Рішення депутатів і коментарі керуючого справами районної ради з приводу – у сьогоднішньому числі газети. А врегулювати їх на державному рівні депутати районної ради звернулись до столичних інстанцій.

Ганна ВАКАРЧУК

Назад