БОЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ-УЧАСНИЦЯ ПРОЕКТУ «КОМПОЛА» ОДЕРЖАЛА ПЕРШИЙ КОМПОСТЕР

09.10.2018 15:21
 
У квітні нинішнього року НВК «Боянська гімназія» взяла участь в проекті Компола (скор. від «КОМПост» + «шкОЛА») —спільному екологічному проекті міністерств екології та природних ресурсів і освіти та науки України з компостування відходів шкільних їдалень, направлений на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку та споживання.
І ось 26 вересня ми вже отримали безкоштовно компостер, інформує прес-центр гімназії. Всі відходи, які збираються у нашій шкільній їдальні тепер будуть перетворюватися на компост. А він буде чудовим підживленням для усіх рослин, що ростуть на території школи.
В компостер можна класти:
Очистки сирих овочів та фруктів; Шкаралупу сирих яєць; Заварку від чаю; Залишки крупи чи каші без додавання масла; Скошену траву;Папір, картон;Зів’ялі квіти; Опале листя; Тоненькі гілочки (але не багато).
В компостер не можна класти:
Овочі та фрукти після термічної обробки; Шкірки від цитрусових; М’ясо; Рибу; Хліб; Молочні продукти; Жири та олії. 
Компост за своєю структурою нагадує звичайну землю. Він має чорне забарвлення, пухку структуру та не має неприємного запаху. В середньому процес компостування займає 3–6 місяців, в залежності від погодних умов. Чим тепліше навколо, тим швидше проходить процес визрівання компосту. Готовий компост можна використати для підживлення кімнатних рослин, квітів на клумбах та дерев, які ростуть біля школи.
Ми пишаємося, що зробимо хоч і маленьку, але добру справу для шкільного парку, для довкілля, для нашої планети Земля. Врятуємо майбутнє своїми руками!
 
 
 
Назад