БАГАТОМОВНА ОСВІТА – ДІЄВИЙ ІНСТРУМЕНТ ПІДГОТОВКИ ЛІЦЕЇСТІВ ДО ЖИТТЯ В НОВИХ УМОВАХ

26.09.2018 16:13
Білінгвальне навчання – важливий шлях становлення носіїв загальнонаціональної культури в багатоетнічному суспільстві, а також є наскрізним стрижнем подолання мовного бар’єру і академічних успіхів наших учнів на теренах багатонаціонального Буковинського краю.
У нашому навчальному закладі, Новоселицькому районному ліцеї, двомовне навчання – класи з румунською та українською мовами навчання, а також здійснюється викладання двох іноземних мов – англійської та французької.
Саме тема білінгвального навчання стала основою зустрічі нашого педагогічного колективу з представниками фінської експертної делегації, в особі Сірпи Вінерви, експерта консультанта з питань освіти Міністерства освіти та науки Фінляндії, яка відбулася 25 вересня у нашому закладі. Ми були приємно вражені, що п.Вінерва має 30-річний досвід співпраці в галузі розвитку освіти в Африці, Азії та Латинській Америці. Делегацію супроводжували представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Інституту модернізації змісту освіти, відділу освіти райдержадміністраці, районного методичного кабінету: Мар’яна Унгурян, Любов Тарангул, Ольга Остафій, Аделіна Руснак, Сергій Власов.
Директор ліцею, Інна Каліструк презентувала історичну, навчально-освітню візитку закладу. Також зазначила, що багатомовність у нашому закладі – дієвий інструмент підготовки юних ліцеїстів до життя в нових умовах міжнародної взаємодії.
Заступник директор з навчально-виховної роботи Марина Нікітіна акцентувала увагу на розроблену модель двомовного навчання, на основні напрямки, зміст освітнього процесу в ліцеї. Зазначила, що білінгвальна освіта – це якісне віддзеркалення сьогоденних процесів реформування освіти.
Анжела Моленца, вчитель початкових класів, ознайомила колег з дієвим механізмом співпраці класів з українською і румунською мовами навчання в урочний та позаурочний час.
Вчитель української мови та літератури Єфтемій Валентина презентувала основні напрями роботи щодо використання двох мов у дослідженні з мовознавства. Разом з вчителем румунської мови та літератури Зінаїдою Сланіна представили модель інтегрованих занять з літератури рідного краю.
Обершт Оксана, вчитель історії та правознавства, ознайомила гостей з напрямком своєї роботи щодо ролі білінгвальної освіти у реалізації проектної діяльності. Презентувала проекти Міжнародного та Міжрегіонального рівня: «Край двох імперій. Архітектурні пам’ятки Новоселицької громади: історична пам’ять та перспективи краєзнавчого туризму в Новоселицькій ОТГ», «Крок за кроком до роздільного збору сміття за програмою Східного Партнерства Територіального співробітництва Україна – Молдова».
Вчитель географії та економіки Алік Нікітін презентував досвід роботи з елементами використання двомовності в дослідженнях з краєзнавства. Також зазначив про позитивну сторону двомовного викладання окремих предметів, що дієво впливає на результати ЗНО.
Катерина Скрипник, вчитель хімії, звернула увагу на використання двомовності у викладанні хімії. Презентувала екологічний проект «Батарейка».
Вчитель біології Галина Урсу акцентувала увагу на значимості двомовного навчання та ролі у засвоєнні наукової термінології, як одного з основних чинників підготовки до ЗНО.
Юлія Тоака, вчитель англійської мови,звернула увагу на мотиваційний аспект білнгвальної освіти.
Наш Новоселицький районний ліцей є полілінгвальним осередком, закладом відродження етнонаціональних цінностей нашого краю та серцем розвитку творчої, багатогранної особистості.
Прес-служба Новоселицького районного ліцею
Назад