АРКАДІЙ ШОВА: «БІБЛІОТЕКИ У СЕЛАХ МАМАЛИГІВСЬКОЇ ГРОМАДИ БУДУТЬ, ІНША СПРАВА – В ЯКОМУ ФОРМАТІ»

23.03.2018 14:41

ПРО "БІБЛІОТЕЧНУ ПРОБЛЕМУ" В МАМАЛИГІВСЬКІЙ ГРОМАДІ НЕ ЧУВ ХІБА ЩО ТОЙ, У КОГО ПРОБЛЕМИ ЗІ СЛУХОМ. ОСЬ ЩО ДУМАЄ З ЦЬОГО ПРИВОДУ ГОЛОВА ОТГ АРКАДІЙ ШОВА:

– Перед нашою громадою, як і перед іншими, серйозно постало питання розвитку галузі культури. І на нинішньому етапі нам необхідно визначити нові напрями та форми надання населенню культурно-мистецьких, інформаційних та дозвіллєвих послуг, окреслити шляхи  подальшого існування закладів культури, головними напрямами роботи яких є клубна, бібліотечна та музейна діяльність, фунціонування шкіл естетичного виховання.

– До речі, про школи естетичного виховання. На території громади функціонує Подвірненська музична школа та філії Костичанівської музичної школи. Реалії сьогодення такі, що обмежений децентралізацією районний бюджет не спроможний фінансувати філії Костичанівської музичної школи. Є загроза їх закриття...

– Ви знаєте, що наш край – з багатими звичаями і традиціями, багатогранною та багатомовною музичною культурою. І ми як новостворена громада не можемо допустити ліквідації цих філій. Ми готові приєднати їх до Подвірненської музичної школи, але для цього необхідно, щоб засновник Костичанівської музичної школи прийняв рішення про передачу їх громаді.

– А яка подальша доля бібліотек, навколо яких останнім часом точиться стільки розмов?

– Бібліотеки на території громади будуть існувати. Про їх повну ліквідацію навіть мови не може бути. Разом з тим, Ви розумієте, що вони не можуть бути у тому форматі, як сьогодні. Адже часи міняються, технічний прогрес іде вперед. Тому і ми поставили перед собою мету реформувати бібліотеки в бібліотечно-інформаційні відділи, які будуть виконувати не тільки послуги із забезпечення літературою. Це мають бути інформаційні центри громади, де людина, незалежно від віку, зможе отримати якісні послуги інтернет-зв’язку, забезпечення літературою, юридичні консультації. Ми працюємо над структурою таких відділів. Разом з тим вже на черговій сесії плануємо внести зміни до штатних розписів – з метою введення до них посад бібліотекарів.

– Які ще новації плануєте?

– За родом своєї діяльності мені довелось побувати в багатьох країнах Європи, вивчати їх досвід. Під час таких поїздок і виникла ідея створення багатопрофільної комунальної установи «Культурно-дозвіллєвий центр». Це – проект, над яким ми працюємо. Плануємо структуру, підраховуємо фінансування. За нашим баченням, цей заклад повинен охоплювати всі напрями культурної діяльності: клубна, культурно-дозвіллєва, бібліотечно-інформаційна, історично-краєзнавча,  розвиток туризму, фізкультурно-масова.

– Серед основних напрямів роботи багатопрофільної комунальної установи «Культурно-дозвіллєвий центр» ви назвали історично-краєзнавчий та розвиток туризму. Про що йдеться?

– Я вважаю, що, маючи на території громади такі географічні об´єкти як Драницький орнітологічний заказник, печери «Попелюшка» та «Буковинка», ми просто зобов’язані розвивати туристичну інфраструктуру.

– На території Мамалигівської об´єднаної територіальної громади немає жодного позашкільного закладу. Чи є у вас плани відкрити такі установи?

– Так. На території Мамалигівської загальноосвітньої школи є приміщення, придатне для розміщення позашкільної установи. Є також проект реконструкції цієї будівлі під Будинок дитячої творчості. За наявності коштів, я думаю, ми обов’язково створимо таку установу.

 

Назад